Brutalny atak. Spójrz, za co Polak wyleciał z boiska [WIDEO]

YouTube / Cablenet Cyprus / Na zdjęciu: faul Stępińskiego

Mariusz Stępiński przedwcześnie zakończył swój występ w lidze cypryjskiej. Polak osłabił Omonię w przegranym 0:1 meczu z Anorthosisem.

W sobotnim meczu Mariusz Stępiński wystąpił od pierwszego gwizdka sędziego, natomiast Mateusz Musiałowski zasiadł na ławce rezerwowych Omonia Nikozja. Pierwszy z nich nie będzie dobrze wspominał tego występu.

W 31. minucie Stępiński przeprowadził samotny rajd na  połowie gospodarzy. Portugalczyk Kiko skutecznie interweniował wślizgiem, ale zawodnik Omonii zachował się nieostrożnie i nadepnął przeciwnika.

Pierwotnie sędzia wyciągnął żółty kartonik, jednak potem analizował całą sytuację na monitorze. W ostatecznym rozrachunku Stępiński został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką za brutalny faul.

Anorthosis w dziewiątej minucie doliczonego czasu wykorzystał grę w liczebnej przewadze. Wówczas uderzeniem głową na listę strzelców wpisał się Rafael Lopes, czyli były napastnik Legii Warszawa i Cracovii.

Po przerwie wynik się nie zmienił. Zespół Stępińskiego i Musiałowskiego musiał pogodzić się z porażką 0:1 z Anorthosisem w czwartej kolejce ligi cypryjskiej.

Anorthosis Famagusta - Omonia Nikozja 1:0 (1:0)
1:0 - Rafael Lopes 45+9'

Czerwona kartka Stępińskiego (od 2:33):