Sevilla znowu zawiodła w La Lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LaLiga - Deportivo Alaves vs Sevilla FC / Deportivo Alaves na początek 6. kolejki pokonało Sevillę

Nie ma przerwy w La Lidze. To ósmy dzień z rzędu, w którym odbywają się mecze. W piątkowy wieczór Deportivo Alaves pokonało Sevillę 2:1.

La Liga nie odpoczywa. Od tygodnia w każdym dniu odbywają się mecze w ramach rozgrywek i sytuacja w najbliższych dziewięciu dniach nie ulegnie zmianie.

W piątek rozpoczęła się 6. kolejka. Dobrze radzące sobie na początku sezonu Derportivo Alaves podejmowało Sevillę. Goście kilka dni temu w końcu doczekali się pierwszego zwycięstwa w sezonie i liczyli na kolejne.

Swoje plany mieli miejscowi, którzy w poprzedniej serii przegrali z beniaminkiem Espanyolem. To Deportivo otworzyło wynik już w 17. minucie. Gospodarze prowadzenie dowieźli do przerwy. a kwadrans po zmianie stron uciekli rywalom na dwa gole.

Sevillę stać było w końcówce na zdobycie kontaktowej bramki. Na więcej zabrakło czasu i przede wszystkim umiejętności. Faworyt po raz kolejny zawiódł i wiele wskazuje na to, że podobnie jak w poprzednim sezonie, także w obecnym będzie walczył o utrzymanie w La Lidze.

Deportivo Alaves - Sevilla FC 2:1 (1:0) 1:0 - Vicente 17' 2:0 - Martin 60' 2:1 - Lukebakio 83'