Drużyna Kosty Runjaicia przed gigantami. Lider po szalonym meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Udinese Calcio / Kosta Runjaić w roli trenera Udinese Calcio
Instagram / Udinese Calcio / Kosta Runjaić w roli trenera Udinese Calcio

Udinese Calcio będzie na pierwszym miejscu w tabeli ligi włoskiej po czterech kolejkach. Drużyna Kosty Runjaicia została liderem dzięki zwycięstwu 3:2 w meczu z Parmą Calcio. Przegrywała w nim do przerwy 0:2.

Przed rozpoczęciem kolejki, na najwyższych miejscach w tabeli Serie A, znajdowały się cztery kluby, które miały po siedem punktów. W sobotnich i niedzielnych meczach kandydaci na lidera remisowali - Inter 1:1 z Monzą, Juventus 0:0 z Empoli, a Torino 0:0 z Lecce. W poniedziałek zagrał ostatni z kwartetu i w razie zwycięstwa Udinese Calcio mogło zostać samodzielnym liderem ligi włoskiej.

Drużyna Kosty Runjaicia wybrała się do Parmy i w 2. minucie straciła gola. Beniaminek zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Enrico Del Prato. Goście sami nie rozumieli, jakim sposobem zdobywca gola wbiegł bezkarnie między trzech przeciwników i oddał uderzenie po podaniu Valentina Mihaili. Także bramkarz Maduka Okoye nie zareagował dobrze.

Dwie kolejne sytuacje podbramkowe mieli piłkarze z Udine. W 19. minucie Florian Thauvin chciał zdobyć spektakularnego gola nożycami, ale spudłował. W 36. minucie nie przymierzył również Jesper Karlstrom. Były pomocnik Lecha Poznań chciał wyrównać na zakończeniu rajdu przez środek boiska.

Parma pozostała skuteczniejsza przez całą pierwszą połowę i w 43. minucie dołożyła gola na 2:0 Ange-Yoana Bonny'ego po kolejnej rumuńskiej asyście - tym razem Dennisa Mana.

Pościg Udinese ruszył po zmianie stron. W 50. minucie Lorenzo Lucca główkował na 1:2 do bramki Leandro Chichizoli po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Hassane'a Kamary. Drużyna z regionu Friulli nie zatrzymała się i w 68. minucie doprowadziła do remisu 2:2 strzałem Floriana Thauvina.

Na boisku coraz więcej układało się po myśli zawodników Udinese. Od 73. minuty grali w jedenastu na dziesięciu, ponieważ Mandela Keita zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Goście nie potrzebowali dużo czasu na przekucie przewagi liczebnej w gola na 3:2. Po raz pierwszy w meczu prowadzili po strzale Floriana Thauvina w 77. minucie i utrzymali wynik do końca.

Adrian Benedyczak i Mateusz Kowalski z Parmy są kontuzjowani.

Parma Calcio 1913 - Udinese Calcio 2:3 (2:0) 1:0 - Enrico Del Prato 2' 2:0 - Ange-Yoan Bonny 43' 2:1 - Lorenzo Lucca 50' 2:2 - Florian Thauvin 68' 2:3 - Florian Thauvin 77'

Parma: Leandro Chichizola - Woyo Coulibaly, Botond Balogh (88' Antoine Hainaut), Alessandro Circati, Enrico Delprato - Adrian Bernabe, Simon Sohm (70' Hernani) - Dennis Man (70' Pontus Almqvist), Matteo Cancellieri (55' Mandela Keita), Valentin Mihaila (88' Drissa Camara) - Ange-Yoan Bonny

Udinese: Maduka Okoye - Thomas Kristensen, Jaka Bijol, Lautaro Gianetti (46' Christian Kabasele) - Kingsley Ehizibue, Jesper Karlstroem, Martin Payero (46' Jurgen Ekkelenkamp), Hassane Kamara - Florian Thauvin (85' Brenner), Sandi Lovrić (66' Oier Zarraga) - Lorenzo Lucca (66' Keinan Davis)

Żółte kartki: Keita (Parma) oraz Gianetti, Ehizibue, Davis (Udinese)

Czerwona kartka: Mandela Keita (Parma) /73' - za drugą żółtą/

Sędzia: Rosario Abisso