Klub Polaka przegrał z liderem. Asysta na pocieszenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Salernitana / Piłkarze Salernitany w rundzie jesiennej w 2024 roku
Instagram / Salernitana / Piłkarze Salernitany w rundzie jesiennej w 2024 roku

Kluby w Serie B mają za sobą pięć kolejek. W ostatniej serii gier Mateusz Praszelik strzelił gola, a Szymon Włodarczyk asystował przy bramce. Pozytywnie wiedzie się Spezii Calcio z Przemysławem Wiśniewskim i Arkadiuszem Recą w kadrze.

Mateusz Praszelik podsumował zwycięski dla Sudtirolu mecz z AC Reggianą. Wszedł na boisko w 66. minucie zamiast Daniele Casiraghiego i w 78. minucie ustalił swoim strzałem wynik na 3:1. Mateusz Praszelik zdobył pierwszego gola po przeprowadzce do Włoch.

W końcówce okna transferowego do dużych zmian doszło w Salernitanie. Z klubu odszedł na wypożyczenie Mateusz Łęgowski, ale do walki o powrót do Serie A zaangażowano Szymona Włodarczyka i Pawła Jaroszyńskiego. Przed przerwą reprezentacyjną Salernitana grała nierówno i w bilansie miała po dwa zwycięstwa i porażki. W niedzielę podjęła AC Pisę i mecz z liderem zakończył się rozczarowaniem. Salernitana przegrała 2:3, a pocieszeniem dla Szymona Włodarczyka była asysta przy bramce Franco Tongyi.

Piłkarze Spezii Calcio wybrali się w krótką podróż do Cremony. Drużyna Przemysława Wiśniewskiego i Arkadiusza Recy to jedna z trzech niepokonanych przed przerwą reprezentacyjną. Zespół z Ligurii pokonał dwóch przeciwników i z dwoma zremisował. Spezia nie wygrała z Cremonese w sześciu meczach od 2020 roku i także tym razem nie postawiła na swoim. Do przerwy przegrywała, a po niej zdołała tylko doprowadzić do remisu 1:1. Arkadiusz Reca był zmiennikiem i wszedł już awaryjnie w 27. minucie za kontuzjowanego Giuseppe Aurelio.

Od dwóch lat UC Sampdoria zbiera się po spadku z Serie A, ale idzie to opornie. Drużyna Bartosza Bereszyńskiego nie zwyciężyła w czterech kolejkach przed przerwą reprezentacyjną. Akurat spotkanie z ostatnią w tabeli Cosenzą Calcio wyglądało na dobrą okazję do przełamania. Tym bardziej, że Sampdoria jeszcze nigdy nie przegrała z klubem z Kalabrii. I tym razem Blucerchiati nie stanęli jednak na wysokości zadania i przegrali 1:2. Bereszyński rozegrał pełne spotkanie.

US Palermo odbudowuje się po kryzysie. Dobrze znany klub z Sycylii zdobył w ostatnim meczu trzy gole, czyli o jednego więcej niż w czterech wcześniejszych spotkaniach razem wziętych. Beniaminek pokonał na wyjeździe 3:1 Juve Stabia. Patryk Peda obejrzał całe spotkanie z ławki rezerwowych Palermo.

W tabeli prowadzi Pisa, a niepokonana w Serie B jest jeszcze Spezia Calcio. Po dwóch kolejnych zwycięstwach w czołówce znalazła się Brescia Calcio.

5. kolejka Serie B:

Brescia Calcio - Frosinone Calcio 4:0 (3:0) 1:0 - Ante Jurić 7' 2:0 - Ante Jurić 19' 3:0 - Giacomo Olzer 35' 4:0 - Gabriele Moncini (k.) 83'

AS Cittadella - Catanzaro 0:0

US Cremonese - Spezia Calcio 1:1 (0:1) 1:0 - Michale Collocolo 33' 1:1 - Petko Hristow 65'

Juve Stabia - US Palermo 1:3 (0:2) 0:1 - Jacopo Segre 18' 0:2 - Thomas Henry 43' 1:2 - Andrea Adorante 61' 1:3 - Matteo Brunori (k.) 79'

Carrarese - US Sassuolo 0:2 (0:0) 0:1 - Samuele Mulattieri 77' 0:2 - Kristian Thorstvedt 90'

Cosenza Calcio - UC Sampdoria 2:1 (1:0) 1:0 - Tommaso D'Orazio 8' 1:1 - Nikolas Ioannou 48' 2:1 - Luca Strizzolo 51'

FC Bari - FC Mantova 2:0 (1:0) 1:0 - Nunzio Lella 31' 2:0 - Valerio Mantovani 89'

AC Cesena - Modena FC 2:2 (2:1) 0:1 - Pedro Mendes 28' 1:1 - Simone Bastoni 31' 2:1 - Cristian Shpendi (k.) 45' 2:2 - Giovanni Zaro 55'

AC Reggiana - Sudtirol 1:3 (1:2) 0:1 - Salvatore Molina 7' 1:1 - Manolo Portanova 31' 1:2 - Tommaso Arrigoni 40' 1:3 - Mateusz Praszelik 78'

US Salernitana 1919 - AC Pisa 1909 2:3 (1:2) 0:1 - Nicholas Bonfanti 3' 1:1 - Franco Tongya 16' 1:2 - Nicholas Bonfanti (k.) 45' 1:3 - Matteo Tramoni 63' 2:3 - Simeon Nwankwo (k.) 90'