Czerwona kartka już w 18. minucie meczu Betclic II ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Arkadiusz Pyrka, Bartłomiej Wasiluk

Resovia zwyciężyła 1:0 w meczu Betclic II ligi z ŁKS-em II Łódź. Już od 18. minuty grała w jedenastu przeciwko dziesięciu rywalom po czerwonej kartce dla Ivana Mihaljevicia.

W czasie przerwy reprezentacyjnej, na szczeblu centralnym w Polsce, można zobaczyć tylko mecze Betclic II ligi. Kolejka rozpoczęła się w piątek w Łodzi, gdzie przeciwnikiem ŁKS-u II była Resovia. We wcześniejszych seriach gier lepiej wiodło się rzeszowianom, którzy pukali do czołówki.

Nie pograł sobie w tym meczu Ivan Mihaljević. Konkretnie w 18. minucie był już w drodze do szatni, ponieważ Radosław Trochimiuk pokazał Chorwatowi dwie żółte kartki w nieco ponad kwadrans. Obie zobaczył po nieodpowiedzialnych oraz spóźnionych atakach na przeciwników w środku pola. ŁKS musiał grać przez prawie całe spotkanie w dziesięciu i dużo w takim zestawieniu nie zdziałał.

Resovia zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 w Łodzi strzałem doświadczonego Bartłomieja Wasiluka w 32. minucie. Pokonał on Aleksandra Bobka z rzutu karnego, który został przyznany gościom za faul Maksymiliana Rozwandowicza na Kamilu Mazku.

ŁKS miał dużo czasu na odrobienie strat, jednak w dziesięciu było to trudne zadanie. Resovia miała więcej szans na drugiego gola niż łodzianie na jakiegokolwiek. Skończyło się wynikiem 0:1 za sprawą Aleksandra Bobka, który między innymi poradził sobie w dwóch sytuacjach z zatrzymaniem Macieja Górskiego.

ŁKS zagra w następnym meczu z innym zespołem rezerw Zagłębiem II Lubin. Resovia zmierzy się z KKS-em 1925 Kalisz.

ŁKS II Łódź - Resovia 0:1 (0:1) 0:1 - Bartłomiej Wasiluk (k.) 32'

ŁKS: Aleksander Bobek - Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Ivan Mihaljević, Antonio Majcenić, Kelechukwu Ibe-Torti (75' Mateusz Wzięch), Maksymilian Rozwandowicz, Yuya Kamon (26' Jakub Pawłowski), Jorge Alastuey (89' Patryk Grabowski), Jędrzej Zając (75' Franciszek Saganowski), Oliwier Sławiński (75' Alan Siwek)

Resovia: Jakub Tetyk - Radosław Adamski, Mateusz Bondarenko, Hlib Buchał, Danian Pawłas, Kamil Mazek (46' Filip Zawadzki), Bartłomiej Wasiluk, Radosław Kanach, Dawid Pieniążek (68' Damian Kotecki), Bartłomiej Eizenchart (87' Radosław Bąk), Maciej Górski

Żółte kartki: Mihaljević, Rozwandowicz, Ślęzak, Sławiński (ŁKS) oraz Adamski, Buchał, Wasiluk, Tetyk (Resovia)

Czerwona kartka: Ivan Mihaljević (ŁKS) /18' - za drugą żółtą/

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)

Tabela Betclic II ligi:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Pogoń Szczecin podjęła decyzję w sprawie bramkarza Czytaj także: Był jedną nogą w Ekstraklasie, celuje w awans. "Żona jest z Kenii i wierzy w przeznaczenie"