Lech i Warta rozegrały sparingowe derby. Padły cztery gole

Materiały prasowe / Jan Piechota / Warta Poznań

Lech i Warta już nie rozgrywają derbów na poziomie PKO Ekstraklasy, ale podczas przerwy reprezentacyjnej zmierzyły się w sparingu. "Kolejorz" zwyciężył 3:1.

W pierwszej połowie długo utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak w końcówce, po faulu na Macieju Wichtowskim, sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Radosław Murawski.

Po zmianie stron indywidualną akcję zamienił na gola Kornel Lisman, zaś w końcówce mieliśmy jeszcze dwa trafienia. Najpierw do własnej siatki piłkę skierował Wiktor Pleśnierowicz, a ostatnim akcentem była bramka Szymona Pawłowskiego, który dobił strzał Damiana Gąski w słupek.

Lechici wygrali ostatecznie 3:1. Spotkanie odbyło się na jednym z bocznych boisk przy ulicy Bułgarskiej i było zamknięte dla publiczności oraz mediów.

Oba zespoły skupią się teraz na przygotowaniach do następnej kolejki ligowej. W sobotę 14 września o godz. 20.15 "Kolejorz" podejmie Jagiellonię Białystok, natomiast dzień wcześniej o godz. 20.30 Warta zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Lech Poznań - Warta Poznań 3:1 (1:0)
1:0 - Radosław Murawski (k.) 44'
2:0 - Kornel Lisman 86'
3:0 - Wiktor Pleśnierowicz (sam.) 88'
3:1 - Szymon Pawłowski 90'

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira (30' Ian Hoffmann), Miha Blazić (60' Daniel Chejdysz), Maciej Wichtowski, Elias Andersson, Radosław Murawski (46' Igor Brzyski), Filip Jagiełło, Dino Hotić (30' Adriel Ba Loua, 90' Wojciech Szymczak), Patrik Walemark (60' Igor Stankiewicz), Mikael Ishak (30' Kornel Lisman), Bryan Fiabema.

Warta Poznań: Leo Przybylak (60' Jędrzej Grobelny) - Jakub Bartkowski (46' Filip Jakubowski, 70' Jakub Bartkowski), Tomasz Wojcinowicz (46' Wiktor Pleśnierowicz), zawodnik testowany, Jurij Tkaczuk (46' Łukasz Norkowski), Jakub Kiełb (46' Szymon Pawłowski), Kacper Michalski (46' Filip Waluś, 65' Szymon Sarbinowski), Shun Shibata, Maciej Żurawski (30' Damian Gąska), Bartosz Szeliga (46' Mateusz Maćkowiak), Rafał Adamski (46' Maciej Firlej).