Kolejny triumf Barcelony. Tak skomentował to Lewandowski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Diego Souto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Diego Souto / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

FC Barcelona po 3. kolejkach hiszpańskiej La Ligi jest niepokonana. We wtorek (27 sierpnia) podopieczni Hansiego Flicka pokonali Rayo Vallecano 2:1. Po zakończonym spotkaniu zwycięstwo w mediach społecznościowych skomentował Robert Lewandowski.

FC Barcelona udanie rozpoczęła sezon 2024/25. Na inaugurację zmagań w hiszpańskiej La Lidze pokonała na wyjeździe Valencię CF 2:1. Następnie identycznym wynikiem na swoją korzyść zakończyła domową potyczkę z Athletikiem Bilbao.

Już we wtorek (28 sierpnia) Duma Katalonii rozegrała spotkanie w ramach 3. kolejki. Tym razem jej rywalem było również niepokonane Rayo Vallecano. Zespół z Madrytu najpierw pokonał Real Sociedad 2:1, a potem bezbramkowo zremisował z Getafe CF.

Gospodarze z Madrytu wyszli na prowadzenie w 9. minucie po bramce Unaia Lopeza. Po słabej pierwszej połowie Barca obudziła się i po godzinie było już 1:1, bo wyrównał Pedri. W 82 min. gola na wagę końcowego triumfu zdobył debiutujący w barwach pierwszej drużyny Blaugrany Dani Olmo.

Tym samym Barca ma na swoim koncie komplet zwycięstw i wszystkie spotkania zakończyła wynikiem 2:1. Serii bramkowej nie podtrzymał z kolei Robert Lewandowski, który w meczu z Rayo Vallecano wpakował piłkę do siatki, ale VAR cofnął gola z uwagi na faul Julesa Kounde (więcej TUTAJ).

"Lewy" po zakończeniu spotkania standardowo już opublikował wpis w mediach społecznościowych. Skomentował w nim triumfy swojego klubu w kolejnym meczu.

"Wywozimy 3 punkty do Barcelony" - napisał Lewandowski na Instagramie.

Podopieczni Hansiego Flicka kolejny mecz rozegrają już w sobotę. Czwartym rywalem Barcy w tym sezonie będzie Real Valladolid. Początek meczu o godzinie 17:00.