Kolejny gol polskiego snajpera. Tym razem otworzył wynik spotkania [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Adam Buksa (z lewej)
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Adam Buksa (z lewej)

Adam Buksa trafił do siatki w meczu FC Midtjylland z Aalborg BK i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 2:0. Tym razem Polak zdobył bramkę w nietypowy dla siebie sposób.

FC Midtjylland nie zaczęło najlepiej ligowego sezonu. Zespół Adama Buksy dopiero w trzeciej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo. Wcześniejsze dwa spotkania zakończyły się remisami.

W sobotnim meczu drużyna reprezentanta Polski podejmowała u siebie Aalborg BK. Wiele wskazywało na to, że pierwsza połowa rywalizacji zakończy się bezbramkowym remisem, ale wtedy dał o sobie znać napastnik gospodarzy.

Buksa otrzymał krótkie podanie tuż przed polem karnym. Po przyjęciu piłki zdecydował się na bardzo precyzyjny strzał lewą nogą i dał gospodarzom prowadzenie. Krótko po tym golu obie drużyny zeszły do szatni na przerwę.

Na 13 minut przed końcem podstawowego czasu gry wynik podwyższył Ola Brynhildsen. Rezultat nie uległ już zmianie i pierwsze zwycięstwo FC Midtjylland w krajowych rozgrywkach stało się faktem.

Dla polskiego napastnika był to drugi występ w lidze i drugi gol. Buksa wpisał się na listę strzelców także w rywalizacji z AGF Aarhus (1:1). Do Danii trafił w lipcu tego roku z RC Lens. W poprzednim sezonie zdobył 16 bramek na wypożyczeniu w Antalyasporze.

FC Midtjylland - Aalborg BK 2:0 (1:0) 1:0 - Adam Buksa 44' 2:0 - Ola Brynhildsen 77'

Czytaj także: Kuzyn Haalanda dostał "wędkę" po 19. minutach gry. "Trzeba bardziej się skupić" Media: kolejny Polak może zagrać w La Lidze. Kwota transferu już uzgodniona