Fantastyczny gol w Ekstraklasie. Pogrążył swój były klub

Twitter / Screen / Canal+Sport / Na zdjęciu: Luka Zahović strzelił pięknego gola w meczu z Pogonią

Górnik Zabrze wygrał z Pogonią Szczecin 1:0 w meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola strzelił w 83. minucie Luka Zahović. Słoweniec popisał się fantastycznym lobem przeciwko drużynie, w której był przez ostatnie cztery sezony.

To był wyjątkowo zły wieczór dla kibiców Pogoni Szczecin. Nie dość, że "Portowcy" zaprezentowali się koszmarnie na tle Górnika Zabrze, przegrali 0:1, to jeszcze jedyną bramkę zdobył Luka Zahović, który był wręcz wypychany ze Szczecina.

Słoweniec był zawodnikiem Pogoni przez cztery sezony. Rozegrał w sumie 123 mecze dla tego zespołu, strzelił 26 goli i dorzucił 15 asyst. W poprzednim sezonie wystąpił w 25 spotkaniach, na pierwszy rzut oka to sporo, ale jeśli spojrzeć w minuty spędzone na boisku, to widzimy tylko nieco ponad 900.

Został pożegnany bez żalu. Górnik podpisał z nim kontrakt do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia. I z zabrzańską publicznością przywitał w najlepszy możliwy sposób. W pierwszym kontakcie z piłką strzelił gola. I nie mówimy to o dołożeniu nogi i trafieniu do pustej bramki, a o efektownym lobie z kilkunastu metrów.