Jagiellonia poznała możliwego rywala. Tego się mogła spodziewać

Instagram / FK Bodo/Glimt / Piłkarze FK Bodo/Glimt w rundzie jesiennej w 2024 roku

Jagiellonia jest blisko awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jeżeli postawi pieczątkę na sukcesie w dwumeczu z FK Paneveżys, to zmierzy się z FK Bodo/Glimt. Mistrz Norwegii wygrał 3:1 rewanż i spokojnie wyeliminował RFS Ryga.

Rywalizacja mistrzów Łotwy i Norwegii rozpoczęła się nieco ponad tydzień temu w Skandynawii. Wygrana FK Bodo/Glimt 4:0 prawie gwarantowała awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Gospodarze nie dali szans przeciwnikom i nie pozwolili osiągnąć wyniku dającego większą nadzieję na sprawienie niespodzianki.

Bramka Janisa Ikaunieksa już w 14. minucie rewanżu można było odczytać jako desperacką próbę rozpoczęcia pościgu przez RFS Ryga. Reprezentant Łotwy wykorzystał dogranie Cedrica Kouadio i pokonał po raz pierwszy w dwumeczu Julina Faye Lunda. Drużyna z Łotwy nie poszła jednak za uderzeniem, także dlatego że goście zwarli szyki w obronie.

FK Bodo/Glimt zdążyło doprowadzić do remisu w końcówce pierwszej połowy meczu. Jens Petter Hauge strzelił na 1:1 z rzutu karnego przyznanego faworytom za faul bramkarza Fabrice'a Ondoi.

Rozstrzygnięcie dwumeczu nastąpiło już w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu. FK Bodo/Glimt nie zamierzało przepuścić punktów do rankingów UEFA i także w rewanżu postawiło na swoim. Do wyniku 3:1 doprowadzili Ulrik Saltnes oraz zmiennik Kasper Hogh.

Ewentualny dwumecz FK Bodo/Glimt z Jagiellonią rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 20:30 w Białymstoku. Rewanż sześć dni później w Norwegii.