Twarde lądowanie Podbeskidzia Bielsko-Biała w Betclic II lidze

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała

Pogoń Grodzisk Mazowiecki jest na pierwszym miejscu w tabeli Betclic II ligi po pokonaniu 3:1 Podbeskidzia Bielsko-Biała. W niedzielę po komplet punktów sięgnęła również Polonia Bytom.

Zespół z Mazowsza rozpoczął sezon dwoma meczami na własnym stadionie i wycisnął z nich maksymalny dorobek sześciu punktów. Pogoń zwyciężała 2:0 z Polonią Bytom i 3:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tym samym przeskoczyła w tabeli także punktujących w tym tygodniu beniaminków Świt Szczecin oraz Wieczystą Kraków.

Pierwsza połowa meczu z Podbeskidziem zakończyła się jeszcze remisem 1:1. Nikodem Niski zdobył prowadzenie dla Pogoni, dobijając uderzenie Damiana Jaronia. Podbeskidzie dogoniło gospodarzy dzięki uderzeniu z rzutu karnego Pawła Tomczyka. Napastnik gości sam zresztą wywalczył jedenastkę.

W drugiej połowie Podbeskidzie poniosło już same straty. Nie dość, że wpuściło dwa gole, to jeszcze Daniel Dziwniel opuścił boisko z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki. Pogoń odzyskała prowadzenie strzałem głową Karola Noiszewskiego, a już w rywalizacji jedenastu na dziesięciu dorzuciła gola na 3:1. Dawid Dzięgielewski zakończył sprawnie przeprowadzony kontratak.

Pokonane Podbeskidzie ma punkt po dwóch kolejkach i zaliczyło twarde lądowanie w Betclic II lidze w przeciwieństwie do innych spadkowiczów Zagłębia Sosnowiec i Resovii.

W ostatnim drugoligowym meczu weekendu Polonia Bytom zwyciężyła 2:0 z Olimpią Grudziądz. Drużyna z województwa śląskiego podniosła się po nieudanej inauguracji, a komplet punktów zawdzięcza przede wszystkim Danielowi Ściślakowi. W 22. minucie otworzył wynik strzałem zza pola karnego, a tuż przed przerwą skompletował dublet z pomocą rykoszetu od defensora Olimpii.