"Weszli i nas okradli". Nie do wiary, co dzieje się na igrzyskach w Paryżu

Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Javier Mascherano

Reprezentacja Argentyny nie ma szczęścia podczas piłkarskiego turnieju igrzysk w Paryżu. Podczas jednego z treningów okradziony został Thiago Almada. Łupem rabusia padł zegarek oraz biżuteria.

To nie jest udany początek turnieju olimpijskiego dla reprezentacji Argentyny. Nie dość, że w kontrowersyjnych okolicznościach przegrała z Marokiem (1:2), to jeszcze jeden z zawodników podczas treningu stracił cenne przedmioty.

O tym, że Thiago Almada został okradziony, powiedział selekcjoner narodowej kadry, Javier Mascherano. Były piłkarz nie ukrywał swojego zdenerwowania tym, co dzieje się podczas igrzysk olimpijskich Paryż 2024.

Argentyńczycy początkowo nie mówili o incydencie, by nie narazić Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i organizatorów na wizerunkowe problemy. Milczenie przerwał właśnie Mascherano.

- Złodzieje weszli na trening i nas okradli. Almada stracił zegarek i biżuterię. Na treningu podczas igrzysk olimpijskich... Nie chcieliśmy nic mówić, ale to nic nie da - powiedział. Teraz Argentyńczycy liczą, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan.

Wpływ na decyzję Mascherano o ujawnieniu incydentu miała sytuacja, do jakiej doszło w meczu z Marokiem. Przypomnijmy, że piłkarze po dwóch godzinach wrócili na boisko, by dograć trzy minuty spotkania. Do tego sędzia anulował gola po analizie VAR i Argentyna przegrała 1:2 (więcej TUTAJ).

- Nie lubimy, gdy dzieje się coś takiego. Nie robimy tego, aby przyniosło nam to korzyści, ale nie chcemy też, aby z nas kpiono. Musimy szukać dwóch zwycięstw w kolejnych meczach - dodał Mascherano.

Podczas olimpijskiego turnieju Argentyńczykom pozostały jeszcze spotkania z Ukrainą oraz Irakiem.