Awans o krok. Wtedy Jagiellonia zagra rewanż z mistrzem Litwy

Getty Images /  Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Jesus Imaz
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images / Na zdjęciu: Jesus Imaz

We wtorek (23.07) Jagiellonia Białystok nie zawiodła oczekiwań kibiców i w świetnym stylu ograła litewski FK Paneveżys w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Sprawdź, kiedy odbędzie się rewanż.

Jagiellonia Białystok znakomicie rozpoczęła batalię o fazę grupową Ligi Mistrzów. We wtorek mistrzowie Polski ograli na wyjeździe FK Paneveżys 4:0. Wydaje się, że tylko kataklizm może odebrać im awans do III rundy eliminacji.

Jagiellonia w piorunującym stylu weszła w mecz i przed upływem 30 minut prowadziła 3:0. Hat-trickiem popisał się Jesus Imaz. Druga połowa toczyła się w znacznie wolniejszym tempie. W 80. minucie wynik spotkania ustalił Kristoffer Hansen.

Jagiellonia może być spokojna przed drugim meczem z Litwinami. Rewanż odbędzie się w środę 31 lipca na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 20:30.

[b]

[/b]

Zanim jednak Jagiellonia przystąpi do meczu z FK Paneveżys, czeka ich jeszcze spotkanie ligowe. Mistrzowie Polski swój mecz w drugiej kolejce PKO Ekstraklasy zagrają w sobotę. O godzinie 17:30 rozpocznie się ich wyjazdowe starcie z Radomiakiem Radom.

Jeżeli Jagiellonia nie roztrwoni przewagi z pierwszego meczu, to w kolejnej rundzie zagra z lepszym z pary FK Bodo/Glimt - RFS Ryga. Wiele wskazuje na to, że to w III rundzie rozpoczną się prawdziwe schody.

Wydaje się bowiem, że losy tego dwumeczu również rozstrzygnęły się już w pierwszym spotkaniu. Norwegowie we wtorek nie mieli żadnych problemów z mistrzami Łotwy i przed własnymi trybunami rozbili ich 4:0. (Więcej: TUTAJ)