Demolka w meczu możliwych rywali Jagiellonii

Instagram / FK Bodo/Glimt / Piłkarze FK Bodo/Glimt w rundzie jesiennej w 2024 roku

Nie zanosi się na niespodziankę w dwumeczu potencjalnych przeciwników Jagiellonii Białystok w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. FK Bodo/Glimt zdemolował na własnym stadionie 4:0 RFS Ryga. Do rewanżu przystąpi w roli pewniaka do awansu.

Sędzia Donald Robertson rozpoczął w Bodo drugą rundę eliminacji Ligi Mistrzów. Dla zespołu z Norwegii był to sygnał do zdecydowanego ataku. Była 18. minuta meczu FK z RFS Ryga i gospodarze byli na dwubramkowym prowadzeniu dzięki strzałom Augusta Mikkelsena i Ulrika Saltnesa. Ten drugi miał na koncie gola oraz asystę, a to był dopiero początek jego popisów w ofensywie.

Jakby złych wiadomości dla zespołu z Łotwy było mało, to już w 9. minucie stracił podstawowego zawodnika. W miejsce kontuzjowanego Emersona Deocleciano wszedł z ławki rezerwowych Cedric Kouadio.

Ulrik Saltnes dołożył asystę w 40. minucie przy golu Oscara Kapskarmo, więc gospodarze krok po kroku przybliżali się do odniesienia zwycięstwa. FK Bodo/Glimt był faworytem i wywiązywał się z tej roli. Jego przeciwnika nie było stać nawet na sprawdzenie strzałem celnym Nikity Chaikina.

Konfrontacja zakończyła się wynikiem 4:0, ponieważ w 76. minucie August Mikkelsen pokonał raz jeszcze Fabrice'a Ondoę po trzeciej we wtorek asyście Ulrika Saltnesa.

Rewanż w Łotwie zostanie rozegrany w środę 31 lipca o godzinie 19. Tydzień później rozpocznie się ewentualny dwumecz z udziałem Jagiellonii Białystok w eliminacjach Ligi Mistrzów.

FK Bodo/Glimt - RFS Ryga 4:0 (3:0)
1:0 - August Mikkelsen 2'
2:0 - Ulrik Saltnes 18'
3:0 - Oscar Kapskarmo 40'
4:0 - August Mikkelsen 76'

FK: Nikita Chaikin - Brice Wembangomo (67' Isak Maatta), Brede Moe, Jostein Gundersen, Fredrik Bjorkan (80' Adam Sorensen) - Hakon Evjen (67' Sondre Fet), Patrick Berg, Ulrik Saltnes - Fredrik Sjovold, Oscar Kapskarmo (80' Andreas Helmersen), August Mikkelsen (84' Jens Hauge)

RFS: Fabrice Ondoa - Daniels Balodis, Herdi Prenga, Ziga Lipuscek - Janis Ikaunieks, Adam Marchijew (81' Luka Silagadze), Stefan Panić, Petr Mares - Ismael Diomande, Emerson Deocleciano (9' Cedric Kouadio), Martins Kigurs (63' Darko Lemajić)

Żółta kartka: Panić (RFS)