"Prosto z Euro". Co to był za finał! Czas na podsumowanie turnieju

WP SportoweFakty

Za nami wielki finał Euro 2024. Niemiecki turniej przysporzył nam wiele emocji, choć nie wszystkie mecze stały na najwyższym poziomie. W poniedziałek o 9:45 wystartuje ostatni program "Prosto z Euro", w którym podsumujemy mistrzostwa Europy.

Program "Prosto z Euro" emitowany jest na kanale YouTube WP SportoweFakty o godzinie 9:45.

Na ten turniej czekali wszyscy fani piłki nożnej na Starym Kontynencie. 14 czerwca wystartowało Euro 2024. Po miesiącu rywalizacji, wspaniałych bramkach, emocjonujących bardziej lub trochę mniej meczach, w niedzielę odbył się wielki finał.

W nim na Olympiastadion w Berlinie zmierzyły się reprezentacje Hiszpanii i Anglii. Pierwsza połowa spotkania nie zachwyciła. Obie strony grały bardzo defensywnie i taktycznie. Zawodnicy próbowali "wybadać" swoich rywali i nie do końca byli skorzy, aby atakować bramkę przeciwnika.

Prawdziwe emocje zaczęły się po zmianie stron. W 47. minucie bramkę zdobył Nico Williams, jeden z najlepszych piłkarzy turnieju. Niespełna pół godziny musieliśmy czekać, aby Anglicy wyrównali. Fantastyczną zmianę dał Cole Palmer, który trafił do bramki w 73. minucie. Równie dobrze zaprezentował się Mikel Oyarzabal, który także wszedł z ławki i ustalił wynik spotkania na 2:1 na parę minut przed końcowym gwizdkiem.

W poniedziałek o 9:45 wystartuje ostatni program "Prosto z Euro 2024", w którym przyjdzie czas na podsumowania minionego turnieju. Jaki on był? Kto zasłużył na wyróżnienia? O tym wszystkim dyskutować będą nasi eksperci - Michał Listkiewicz i Piotr Żelazny.