Pracował w reprezentacji Polski. Właśnie został mistrzem Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej) i Antonio Gomez. W kółku Gomez z synem i pucharem mistrzostw Europy.

Za nami wielki finał Euro 2024. Cóż to był za mecz! Hiszpania pokonała Anglię 2:1 i czwarty raz w historii została mistrzem Europy. W sztabie szkoleniowym La Furia Roja jednym z trenerów jest Antonio Gomez, który pracował w reprezentacji Polski.

Fantastyczny spektakl ugotowali nam reprezentanci Hiszpanii i Anglii w niedzielny wieczór. Na wielki finał Euro 2024 czekali fani z całego Starego Kontynentu. Ostatni mecz niemieckiego turnieju był wręcz idealnym zwieńczeniem tego, co mogliśmy śledzić przez ostatni miesiąc.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Obie drużyny grały bardzo spokojnie i taktycznie, nikt nie zaryzykował, aby wypuścić się bliżej bramki rywala. Prawdziwe spotkanie rozpoczęło się po przerwie. W 47. minucie bramkę zdobył Nico Williams, jeden z najlepszych piłkarzy turnieju.

Niespełna pół godziny musieliśmy czekać, aby Anglicy wyrównali. Fantastyczną zmianę dał Cole Palmer, który trafił do bramki w 73. minucie. Równie dobrze zaprezentował się Mikel Oyarzabal, który także wszedł z ławki i ustalił wynik spotkania na 2:1.

Tym samym reprezentacja Hiszpanii zdobyła swój czwarty tytuł mistrzów Europy. Poprzednio puchar wznosili do góry w latach 1964, 2008 i 2012. Po spotkaniu były rzecznik prasowy PZPN, a obecnie dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski, poinformował że w sztabie szkoleniowym La Furia Roja jest człowiek, który w przeszłości był jednym z trenerów reprezentacji Polski.

Mowa o Antonio Gomezie. Hiszpan był trenerem przygotowania fizycznego w sztabie szkoleniowym Paulo Sousy, gdy ten prowadził reprezentację Polski (21.01.2021-29.12.2021). Asystent Portugalczyka odszedł z kadry naszego kraju razem ze swoim przełożonym. Obaj udali się do Flamengo, jednak Gomez teraz świętuje mistrzostwo Europy ze swoją ojczyzną.