Rozpoczęła się walka o LKE. Klub Michała Przybylskiego w trudnej sytuacji

Materiały prasowe / Na zdjęciu: Michał Przybylski

W środę zostały rozegrane dwa mecze rozpoczynające eliminacje Ligi Konferencji Europy. B36 Torshavn poniósł wyjazdową porażkę 0:2 z FK Auda. Michał Przybylski był w tym meczu zmiennikiem.

B36 Torshavn debiutował w europejskich pucharach w 1992 roku. Od tego czasu reprezentuje Wyspy Owcze dość regularnie, ale tylko raz pokazał się w grupie i to tylko Pucharu Intertoto. Od 2021 roku drużyna trzy razy awansowała do trzeciej rundy eliminacji albo Ligi Europy albo Ligi Konferencji Europy. Była eliminowana kolejno przez CSKA Sofia, Viborg FF oraz HNK Rijeka.

Farerski klub rozpoczął rywalizację z łotewskim FK Auda na wyjeździe. Na boisku było kilku Polaków. Od początku meczu sędziowie z Damianem Kosem na czele, a w przerwie Michał Przybylski wszedł do jedenastki B36 Torshavn zamiast Jellego van der Heydenem.

Porażka 0:2, poniesiona na Łotwie, nie zapowiada długiej przygody B36 Torshavn w tegorocznych eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Drużynie Polaka pozostaje rewanż na odrobienie strat do przeciwnika. FK Auda zapewniła sobie dwubramkową przewagę strzałami zawodników z Afryki. Pierwszego gola zdobył Abdulrahman Taiwo z Nigerii, a drugiego Abdoul Kader Traore z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Także w środę, w Sarajewie, rozpoczął się dwumecz Velezu Mostar z andorskim Interem Escaldes. Gospodarzom nie powiodło się w roli faworytów i w drugiej połowie zdołali uratować tylko remis 1:1. Dokonał tego zmiennik Elzio Lohan Alves Lucio, który na oddanie strzału do bramki Interu potrzebował tylko trzech minut od pojawienia się na boisku.