Tego nie pokazało TVP. Mbappe nie był zadowolony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Kibic biegnie do Mbappe
Twitter / Kibic biegnie do Mbappe

W trakcie półfinałowego meczu między Hiszpanią a Francja na Euro 2024 na murawę wbiegł kibic, który chciał zrobić zdjęcie z Kylianem Mbappe. Nagranie przedstawiające ten incydent krąży po mediach społecznościowych.

We wtorek reprezentacja Hiszpanii wygrała 2:1 z Francją i awansowała do finału Euro 2024. Spotkanie lepiej rozpoczęli "Trójkolorowi", gdyż już w 8. minucie Randal Kolo Muani wykorzystał dośrodkowanie Kyliana Mbappe i otworzył wynik meczu. Później kontrolę przejęła La Furia Roja. W 21. minucie fantastycznego gola z dystansu zdobył Lamine Yamal, a cztery minuty później trafienie dołożył Dani Olmo.

W drugiej połowie gry Francuzi próbowali kreować sobie sytuacje bramkowe, ale mieli duże problemy z przedarciem się przez zdyscyplinowaną i dobrze grającą hiszpańską obronę. Ostatecznie podopieczni Didiera Deschampsa nie zdobyli już bramki i pożegnali się z mistrzostwami Europy.

W drugiej połowie gry miała miejsce krótka przerwa. Na boisko wtargnął bowiem jeden z kibiców, który chciał zrobić sobie selfie z Kylianem Mbappe. Kamery TVP, zgodnie z odgórnymi zaleceniami, nie pokazały tego incydentu "na żywo". Można je za to zobaczyć na krótkim nagraniu, które w mediach społecznościowym zamieścił inny fan znajdujący się na trybunach Allianz Areny w Monachium.

Na filmie widać, jak mężczyzna z wyciągniętym telefonem biegnie w stronę Mbappe. W pogoń za nim rzuciło się kilku stewardów. Kibic dobiegł do swojego idola i próbuje zrobić sobie z nim zdjęcie, jednak po chwili zostaje odciągnięty przez ochronę.

Jak widać na filmie, Mbappe nie był zadowolony takim obrotem sytuacji. Gdy stewardzi odprowadzali mężczyznę na bezpieczną odległość, 25-letni gwiazdor nerwowo wyrywał się z jego uścisków. Trudno dziwić się poirytowaniu Mbappe, gdyż w tamtym momencie reprezentacja Francji przegrywała 1:2, a on sam myślał raczej o odrabianiu strat, a nie wykonaniu sobie pamiątkowego selfie z kibicem.

Przypomnijmy, ze rywalem Hiszpanii w finale Euro 2024 będzie zwycięzca meczu między Anglią a Holandią. Starcie to rozpocznie się w środę o 21:00 na Signal Iduna Park w Dortmundzie.