Były trener Manchesteru oglądał mecz Polaków. Nie uwierzysz, którego wyróżnił

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: David Moyes
Getty Images / Robbie Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: David Moyes

Mecz reprezentacji Polski z Austrią (1:3) z trybun oglądał David Moyes. Szkocki trener po tym spotkaniu postanowił wyróżnić jednego z polskich zawodników. Tak wynika z wpisu Sebastiana Staszewskiego na platformie X.

Biało-Czerwoni rozegrali słabe spotkanie przeciwko Austrii i już praktycznie pożegnali się z szansami na awans do fazy pucharowej Euro 2024. Mecz w towarzystwie Davida Moyesa i Avrama Granta oglądał Sebastian Staszewski.

Redaktor naczelny TVP Sport poinformował, że jego współtowarzysze za najlepszego piłkarza reprezentacji Polski uznali Bartosza Slisza. Pomocnik Atlanty United zdaniem większości ekspertów w naszym kraju nie zasłużył za swój występ na wysokie noty.

Drużyna Michała Probierza mocno odstawała od rywali w środkowej strefie boiska. Austriacy narzucili swoją dominację w drugiej linii i tylko Piotr Zieliński był w stanie im dorównać.

Co ciekawe, Grant jest odpowiedzialny za wybór MVP z ramienia UEFA. Slisz przebywał na boisku do 75. minuty rywalizacji. Wtedy został zmieniony przez Kamila Grosickiego.

Z kolei mecz z Holandią (1:2) zaczął wśród zawodników rezerwowych i wszedł na murawę w drugiej połowie. W tamtym spotkaniu defensywnym pomocnikiem reprezentacji Polski był Taras Romanczuk.

Biało-Czerwoni przegrali z Austrią 1:3 i praktycznie nie mają już szans na awans do 1/8 finału mistrzostw Europy.