Nie mogliśmy uwierzyć. W takich butach gra na Euro 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Eric Verhoeven/Soccrates / Na zdjęciu: korki Jasira Asaniego
Getty Images / Eric Verhoeven/Soccrates / Na zdjęciu: korki Jasira Asaniego

Jasir Asani jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Albanii na Euro 2024. Piłkarz wyróżnia się na boisku z uwagi na swoje... korki. Wszystko z uwagi na specjalną personalizację.

W eliminacjach Euro 2024 reprezentacja Albanii rywalizowała między innymi z Polską i zajęła pierwsze miejsce. Dzięki temu zapewniła sobie awans na wspomniany turniej, który w połowie czerwca rozpoczął się w Niemczech.

Albańczycy trafili do grupy śmierci z Hiszpanią, Włochami oraz Chorwacją. W pierwszym meczu z Italią udało im się zdobyć najszybszego gola w historii mistrzostw Europy, ale ostatecznie przegrali 1:2. Natomiast w drugim wywalczyli remis.

W rywalizacji z Chorwacją prowadzili od 11. minuty, ale bramki rywali na kwadrans przed końcem meczu postawiły ich w trudnej sytuacji. Albania jednak w doliczonym czasie gry zdobyła gola na wagę remisu i dzięki temu wciąż ma szansę, by wystąpić w fazie pucharowej.

W obu spotkaniach w podstawowym składzie Albanii znalazł się Jasir Asani. O 29-letnim skrzydłowym zrobiło się głośno w mediach z powodu... korków. Wszystko przez specjalną personalizację.

Albańczyk zaskoczył niejedną osobę, bowiem na jego butach możemy zauważyć motyw z serii gier platformowych Super Mario Bros. Asani jest zatem kolejnym zawodnikiem, który postawił na personalizacją butów piłkarskich. W przeszłości na taki ruch zdecydowali się m.in. Lionel Messi, Mario Balotelli, Karim Benzema czy Sergio Aguero.

Na zdjęciu: Jasir Asani w spersonalizowanych korkach (fot. Getty Images)

Przeczytaj także: Była 95. minuta. Serbia urwała się ze stryczka w Euro 2024