LM: Porażka Juventusu, remis Milanu, grali Polacy

Cztery kluby mogły wywalczyć awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale żaden z nich nie wykorzystał swojej szansy. Juventus poległ w Bordeaux, Milan tylko zremisował z Olympique Marsylia, przez co Realowi Madryt nic nie dało zwycięstwo nad FC Zurich, a VfL Wolfsburg przegrał z CSKA.

Bayern nie bez problemów, ale wygrał z Maccabi, dzięki czemu zachował szanse na awans. O sukcesie Bawarczyków zadecydował gol Ivicy Olicia. Zawiódł Juventus. Stara Dama uległa 0:2 Girondins Bordeaux, a gdyby wygrała, wówczas zakwalifikowałaby się do dalszych gier. Zwycięstwo Żyrondystom dały bramki Fernando i Chamakha. Tym samym Francuzi zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli. Grzegorz Krychowiak nie zagrał.

Zawiódł Wolfsburg, któremu do osiągnięcia celu brakowało tylko oczka. Mistrzowie Niemiec chociaż do przerwy wygrywali z CSKA Moskwa, to ostatecznie musieli uznać wyższość Rosjan. Porażki doznał Manchester United, który nieoczekiwanie uległ Besiktasowi. Anglicy grali w rezerwowym zestawieniu, ale pomimo to w wyjściowym składzie zabrakło Tomasza Kuszczaka.

Real Madryt planowo ograł FC Zurich, a o sukcesie Królewskich zadecydował gol Higuaina. Teraz do wywalczenia awansu Hiszpanom może wystarczyć nawet porażka, ale zależy jak wysoka by ona była. AC Milan z kolei tylko zremisował z Olympique Marsylią. Włosi prowadzili po golu Marco Borriello, ale na jego trafienie bardzo szybko odpowiedział Lucho Gonzalez.

Podziałek punktów zakończyło się starcie Apoelu z Atletico. Do 77. minuty na placu gry przebywał Kamil Kosowski, ale później zmienił go inny z Polaków, a mianowicie Marcin Żewłakow. Także remis padł w rywalizacji dwóch pewnych awansu drużyn, a mowa tu o FC Porto i Chelsea.