Zespół Łęgowskiego nadal bez przełamania. Tym razem było blisko

PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: piłkarze Sassuolo i Salernitany

Salernitana czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Serie A. Drużyna Mateusza Łęgowskiego roztrwoniła dwubramkową przewagę i tylko zremisowała 2:2 z Sassuolo.

W piątej minucie po stronie przyjezdnych zapanował optymizm. Chukwubuikem Ikwuemesi uniknął pozycji spalonej, wyszedł na wolne pole, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sassuolo.

Andrea Consigli drugi raz musiał wyciągać piłkę z siatki 12 minut później. Boulaye Dia oddał piekielne mocne uderzenie pod poprzeczkę i doświadczony golkiper nie miał absolutnie żadnych szans.

Przed końcem pierwszej odsłony miejscowi zabrali się za odrabianie strat. Po zgraniu głową Gregoire'a Defrela Kristian Thorstvedt wpakował piłkę do pustej bramki, przywracając nadzieję kibicom Sassuolo.

Thorstvedt zapracował sobie na miano bohatera drużyny gości. Osiem minut po przerwie ten sam piłkarz ponownie odnalazł się w polu karnym Salernitany i bez większego trudu skierował piłkę do siatki. W barwach Salernitany Mateusz Łęgowski pojawił się na murawie po godzinie gry.

W końcówce piłkarze Sassuolo obijali obramowanie bramki, lecz obie drużyny musiały zadowolić się remisem 2:2. Salernitana wypuściła punkty z rąk i niezmiennie jest czerwoną latarnią tabeli Serie A.

Tego samego dnia Genoa CFC podejmowała Hellas Werona. W 44. minucie gola na wagę trzech punktów dla miejscowych strzelił Radu Dragusin. Filip Jagiełło obejrzał mecz z ławki rezerwowych genueńczyków, zaś w kadrze Hellasu zabrakło kontuzjowanego Pawła Dawidowicza.

US Sassuolo - US Salernitana 1919 2:2 (1:2)
0:1 - Chukwubuikem Ikwuemesi 5'
0:2 - Boulaye Dia 17'
1:2 - Kristian Thorstvedt 36'
2:2 - Kristian Thorstvedt 53'