Raków Częstochowa z zaliczką. Sprawdź, kiedy rozegra rewanż

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: mecz Raków Częstochowa - Aris Limassol
PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: mecz Raków Częstochowa - Aris Limassol

Raków Częstochowa pokonał Aris Limassol 2:1 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tym samym po raz kolejny mistrz Polski pojedzie na teren rywala bronić jednobramkowej zaliczki. Sprawdź, kiedy dojdzie do rewanżu.

Rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów Raków Częstochowa rozpoczął od dwumeczu z Florą Tallinn. Mistrz Polski pewnie wyeliminował estoński zespół i w kolejnej rundzie trafił na azerski Karabach Agdam.

Mimo że zespół ten raz po raz eliminował polski kluby w europejskich pucharach, to tym razem było inaczej. Raków po zwycięstwie 3:2 u siebie obronił zaliczkę na wyjeździe, remisując w Baku 1:1. Dzięki temu nie tylko zameldowaliśmy się w trzeciej rundzie, ale także zapewniliśmy sobie grę w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Jednak biorąc pod uwagę, że kolejnym rywalem częstochowian był cypryjski Aris Limassol, można było mieć duże nadzieje na awans do decydującej rundy eliminacji. I po pierwszym spotkaniu to mistrz Polski jest bliżej kolejnej fazy.

Już w 7. minucie wynik meczu otworzył Władysław Koczerhin. W drugiej połowie rzut karny wykorzystał Fabian Piasecki, dzięki czemu po godzinie gry Raków prowadził 2:0. W końcówce jednak Aris zdobył bramkę kontaktową po uderzeniu Mihlaliego Mayambeli zza pola karnego.

Tym samym po raz trzeci z rzędu w tej edycji eliminacji LM zespół z Częstochowy pojedzie na rewanż bronić jednobramkowej zaliczki. Dotychczas za każdym razem ta sztuka im się udawała.

Spotkanie Aris Limassol - Raków Częstochowa odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia. Początek meczu o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Przeczytaj także: Włoch nie ma wątpliwości ws. Zielińskiego. Klub opracował plan