Lewandowski nie powiększył przewagi. Zobacz klasyfikację strzelców La Liga

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Caparros / Robert Lewandowski
Getty Images / Alex Caparros / Robert Lewandowski

Zwycięstwem 1:0 zakończył się mecz Barcelony z Osasuną. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jordi Alba. Oznacza to, że przewagi nad Karimem Benzemę wśród najlepszych strzelców ligi nie powiększył Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski, po dwóch meczach z bramką z rzędu, ponownie zaliczył "pusty przelot" w barwach FC Barcelony.

Polak, choć spędził na murawie pełne 90 minut, nie zdołał wpisać się na listę strzelców w starciu z Osasuną Pampeluna. Ostatecznie wynik spotkania (1:0), w 85. minucie ustalił Jordi Alba.

Tym samym Polak nie powiększył swojego dorobku w tym sezonie. "Lewy", z bilansem 19 bramek, wciąż ma 2 trafienia zapasu nad drugim w klasyfikacji Karimem Benzemą. "Królewscy" swój mecz 33. kolejki rozegrają jednak dopiero we wtorkowy wieczór.