Kuriozalny gol na wagę trzech punktów. Bramkarz Wisły się nie popisał [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: błąd Gradeckiego
Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: błąd Gradeckiego

Bartłomiej Gradecki sprezentował Piastowi Gliwice komplet punktów. Koszmarny błąd golkipera spowodował, że Wisła Płock przegrała 0:1.

Przed startem niedzielnego spotkania obie drużyny miały w dorobku tyle samo oczek i sąsiadowały ze sobą w tabeli PKO Ekstraklasy. Trudno było wskazać faworyta w starciu Piasta Gliwice z Wisłą Płock.

Podopieczni Aleksandara Vukovicia stworzyli sobie zdecydowanie więcej sytuacji i często zagrażali bramce strzeżonej przez Bartłomieja Gradeckiego. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.

W 20. minucie Michael Ameyaw oddał pozornie niegroźny strzał z kilkunastu metrów i można było odnieść wrażenie, że młody golkiper ma wszystko pod kontrolą. Gradecki niespodziewanie wypuścił piłkę z rąk, która odbiła się od słupka, a następnie przekroczyła linię bramkową.

Sędzia Tomasz Kwiatkowski nie miał absolutnie żadnych wątpliwości i uznał bramkę zdobytą przez Ameyawa. Gradecki był załamany. Piast zwyciężył 1:0 z Wisłą przed własną publicznością.

Błąd 23-latka okazał się niezwykle kosztowny. W ostatnim czasie Gradecki wygrywał rywalizację z Krzysztofem Kamińskim o miejsce w podstawowym składzie "Nafciarzy".