Kolejny krok marudera La Liga w kierunku spadku

PAP/EPA / EPA/M. L. / Na zdjęciu: Gonzalo Verdu z Elche CF (po lewej) i Borja Mayoral

W La Liga zakończyła się 12. kolejka. Ważne zwycięstwo odniosło Getafe, które pokonało na wyjeździe ligowego marudera Elche 1:0. Gospodarze w spotkaniu nie wykorzystali rzutu karnego.

W La Liga zagrały drużyny walczące o utrzymanie. Od początku sezonu zawodzi Elche. Piłkarze tej drużyny nie potrafią wygrać meczu. Do tej pory zremisowali cztery razy i zamykali tabelę.

W strefie spadkowej plasowali się także gracze Getafe, którzy w przypadku wygranej uciekliby w okolice środka ligi.

W 1. połowie bramki w tym zamkniętym meczu nie padły. Po zmianie stron goście w 55. minucie zdobyli gola. Enes Unal mocnym uderzeniem zdobył bramkę dla przyjezdnych.

Goście od 79. minuty mieli problem. Za dwie żółte kartki z boiska został wyrzucony Jordan Amavi. Osiem minut później sędzia podyktował rzut karny dla Elche. Do piłki podszedł Lucas Boye, ale jego strzał obronił David Soria.

Elche CF - Getafe CF 0:1 (0:0)
0:1 - Enes Unal 55'