Dziesięciu rywali sprawiło kłopot AS Romie. Pełna partia Nicoli Zalewskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FABIO FRUSTACI / Na zdjęciu: Nicola Zalewski (po lewej)
PAP/EPA / FABIO FRUSTACI / Na zdjęciu: Nicola Zalewski (po lewej)

Giallorossi nie potknęli się i pokonali 2:1 Lecce. Nie zabrakło jednak łyżki dziegciu. Drużyna Nicoli Zalewskiego straciła gola w rywalizacji z dziesięcioma graczami beniaminka.

AS Roma narobiła sobie problemów w europejskim pucharze. Po zwycięstwie w Lidze Konferencji Europy, naturalnym krokiem miało być dobre zaprezentowanie się w Lidze Europy. Jeszcze nic straconego, ale po porażkach z Ludogorcem i z Realem Betis, a przed odwiedzinami w Sewilli, sytuacja Giallorossich zrobiła się skomplikowana. Wyprawa do Hiszpanii została poprzedzona starciem z Lecce na Stadio Olimpico.

W podstawowym składzie rzymian znalazł się ponownie Nicola Zalewski. Na początku wszystko układało się po myśli zespołu reprezentanta Polski. W 6. minucie Chris Smalling zdobył prowadzenie 1:0 po dograniu Lorenzo Pellegriniego, a na dodatek w 22. minucie Morten Hjulmand zobaczył czerwoną kartkę i Lecce musiało grać w dziesięciu.

Beniaminek potrafił zaskoczyć i w 39. minucie doprowadził do remisu 1:1 mimo osłabienia. Gabriel Strefezza wykorzystał fakt, że rzymianie bronili zbyt "miękko" we własnym polu karnym, dobiegł do piłki i wpakował ją mocnym strzałem do bramki Ruiego Patricio.

AS Roma obudziła się po przerwie, a Paulo Dybala odzyskał prowadzenie strzałem z rzutu karnego w 48. minucie. Argentyńczyk zmylił Wladimira Falcone, a krótko po poprawieniu wyniku na 2:1, zwolnił miejsce na boisku defensywnemu pomocnikowi Nemanji Maticiowi. Drużyna Jose Mourinho postawiła na defensywę i tym razem nie pozwoliła dziesięciu rywalom na doprowadzenie do remisu.

Marcin Listkowski był na ławce gości.

AS Roma - US Lecce 2:1 (1:1) 1:0 - Chris Smalling 6' 1:1 - Gabriel Strefezza 39' 2:1 - Paulo Dybala (k.) 48'

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini (88' Marash Kumbulla), Chris Smalling, Roger Ibanez - Nicola Zalewski, Bryan Cristante, Lorenzo Pellegrini, Matias Vina (46' Leonardo Spinazzola) - Paulo Dybala (50' Nemanja Matić), Nicolo Zaniolo (46' Tammy Abraham) - Andrea Belotti (77' Eldor Szomurodow)

Lecce: Wladimiro Falcone - Valentin Gendrey, Federico Baschirotto, Samuel Umtiti, Giuseppe Pezzella – Joan Gonzalez (46' Alexis Blin), Morten Hjulmand, Kristoffer Askildsen (71' Thorir Johann Helgason) - Gabriel Strefezza (71' Federico Di Francesco), Assan Ceesay, Lameck Banda (81' Lorenzo Colombo)

Żółte kartki: Ibanez, Mancini (Roma) oraz Umtiti (Lecce)

Czerwona kartka: Morten Hjulmand (Lecce) /22' - za faul/

Sędzia: Alessandro Prontera