Eksperci zdziwieni decyzją sędziego. Kontrowersje w hicie

PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Inter - FC Barcelona

Ostatnie minuty meczu Inter Mediolan - FC Barcelona były bardzo emocjonujące. Ostatecznie to gospodarze triumfowali, ale swoje trzy grosze do rywalizacji dorzucił sędzia. Nie umknęło to uwadze użytkownikom Twittera.

Wydawało się, że to FC Barcelona jest faworytem spotkania z Interem Mediolan, ale to ostatecznie ekipa z San Siro triumfowała 1:0. Katalończycy mieli problem z tworzeniem stuprocentowych sytuacji bramkowych. Nie zmienia to jednak faktu, że w końcówce spotkania najprawdopodobniej należał im się rzut karny po zagraniu ręką jednego z graczy Interu. Arbiter pojedynku po analizie VAR nie zdecydował się jednak na podyktowanie "jedenastki". Na Twitterze zawrzało.

"Wczoraj zmieniły się przepisy że ręka w polu karnym nie jest ręką w polu karnym?" - pyta ze zdziwieniem Michał Kołodziejczyk, dyrektor Canal+ Sport.

Zdziwienia nie ukrywa też Kacper Bieszczad, bramkarz Zagłębia Lubin.

Jakub Kręciło, dziennikarz Canal+ Sport opublikował na Twitterze zabawnego mema nt. sytuacji z końcówki meczu.

Również inne osoby znane z pracy w mediach - Konrad Marzec oraz Dominik Formela słusznie pytały, dlaczego sędzia w niecodzienny sposób zinterpretował sytuację z końcówki meczu.

"Niezłe żarty" - stwierdził Marcin Gazda z Eleven Sports po zakończeniu meczu. Dziennikarz zabrał głos także po pierwszej połowie spotkania.

"Barcelona dzisiaj w ofensywie wyglądała jakby to ja prowadził Paulo Sousa. Tysiąc wrzutek i jakoś to będzie" - skomentował z kolei Piotr Majchrzak, dziennikarz Viaplay.

"Perspektywa Paulo Sousy zmobilizuje każdego" - zażartował Mateusz Święcicki, odnosząc się do pogłosek o tym, że Sousa miałby zostać trenerem Interu w przypadku ewentualnego zwolnienia Simone Inzaghiego.