Czerwona kartka nie odebrała wiary Milanowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan

AC Milan i Inter Mediolan nie potknęli się w sobotnich meczach we włoskiej elicie. Rossoneri strzelili decydującego gola na 2:1 Sampdorii w osłabieniu.

Rossoneri wcześnie wyszli na prowadzenie w Genui, jednak gol Juniora Messiasa w 6. minucie jeszcze nie był rozstrzygającym uderzeniem.

Po przerwie na Milan spadło kilka piłkarskich nieszczęść. Rafael Leao zobaczył czerwoną kartkę za kopnięcie rywala w twarz, a Sampdoria doprowadziła do remisu po strzale z główki Filipa Djuricicia, do którego piłkę wrzucił Tomasso Augello. Mistrz Włoch potrafił poradzić sobie w opresji i to on rozstrzygnął mecz strzałem z rzutu karnego Oliviera Girouda w 67. minucie. Niewiele wcześniej z boiska zszedł Bartosz Bereszyński, kapitan Sampdorii.

Wygrała również druga drużyna z Mediolanu. Inter potrzebował aż 89. minut na zadanie decydującego ciosu Bykom. Ostatecznie Marcelo Brozović znalazł sposób na pokonanie Vanji Milinkovicia-Savicia strzałem po miękkim podaniu Nicolo Barelli. Podopieczni Simone Inzaghiego częściowo zrehabilitowali się za porażkę 0:2 z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.

6. kolejka Serie A:

UC Sampdoria - AC Milan 1:2 (0:1) 0:1 - Junior Messias 6' 1:1 - Filip Djuricić 57' 1:2 - Olivier Giroud (k.) 67'

Inter Mediolan - Torino FC 1:0 (0:0) 1:0 - Marcelo Brozović 89'