Kłopoty Stevena Gerrarda. Cały mecz Matty'ego Casha

Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Na czwartą kolejkę Premier League zaplanowano pojedynek pomiędzy Aston Villą a West Hamem United. Oba zespoły punktów potrzebowały jak tlenu. Ostatecznie to drużyna z Londynu wygrała 1:0.

Gdyby ktoś przed startem sezonu Premier League powiedział, że Aston Villa oraz West Ham United po trzech kolejkach będą miały na swoim koncie odpowiednio trzy oraz zero punktów, trudno byłoby w to uwierzyć.

W końcu oba te zespoły przed rozpoczęciem rozgrywek stawiane były w roli tych, które na pewno powalczą o tytuł "best of the rest", czyli siódme miejsce w końcowej tabeli sezonu.

Fakt jest jednak taki, że drużyny Stevena Gerrarda oraz Davida Moyesa zanotowały naprawdę niesamowity falstart. Pewnym było, że po tym pojedynku jeden z tych menadżerów będzie w dużych tarapatach.

Pierwsza połowa wyglądała tak, jakby oba zespoły nie chciały przegrać, ale też wygrać. Na boisku nie działo się praktycznie nic, a kibice komentujący to spotkanie w swoich mediach społecznościowych zastanawiali się jak nie zasnąć?

Z tego letargu zaproponowanego przez oba zespoły wybudził fanów na trybunach jedynie nieuznany gol dla gospodarzy. Lucas Digne dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a tę do bramki wpakował Ollie Watkins. Futbolówka za nim doleciała do napastnika, przekroczyła jednak linię końcową boiska.

Druga połowa była dosłownie identyczna. Z tą maleńką różnicą, że tym razem gol strzelony przez West Ham został uznany. Doskonałym podaniem popisał się Declan Rice, a piłka wpadła do siatki po strzale z dystansu Pablo Fornalsa. Hiszpanowi wydatnie pomógł rykoszet. Był to pierwszy gol dla gości w tym sezonie, ale jednocześnie także ostatni w tym pojedynku.

Cały mecz w swoich zespołach zagrali zarówno Łukasz Fabiański, jak i Matty Cash. Obaj nie mieli zbyt dużo pracy. Fabiańskiego nie sprawdzono w naprawdę wymagający sposób.

Wolves z kolei na własnym stadionie podejmowało Newcastle United, które przyjechał na stadion po remisie 3:3 z Manchesterem City w poprzedniej kolejce. Goście z Molineaux Stadium również wywieźli jeden punkt.

Wynik meczu otworzył w końcówce pierwszej połowy Ruben Neves. Portugalczyk zrobił to w swoim stylu, więc strzałem z dystansu. Pomocnik uderzył z około dwudziestu metrów od bramki Nicka Pope'a i pokonał angielskiego bramkarza.

Na odpowiedź gości musieliśmy czekać bardzo długo. Dokładnie do 90. minuty meczu. Wówczas Allan Saint Maximin zaprezentował dobrą formę i strzelił wyrównującego gola. Jednocześnie zamknął wynik tego meczu.

Aston Villa - West Ham United 0:1 (0:0)
Wolverhampton Wanderers - Newcastle United 1:1 (1:0)