Zobacz tabelę La Liga po meczu Barcelony

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  EPA/Javier Etxezarreta / Na zdjęciu: piłkarze Barcelony
PAP/EPA / EPA/Javier Etxezarreta / Na zdjęciu: piłkarze Barcelony

FC Barcelona ma cztery punkty po dwóch kolejkach La Liga. Dzięki wygraniu z Realem Sociedad (4:1) awansowała na piąte miejsce w lidze hiszpańskiej.

[tag=720]

FC Barcelona[/tag] pokazała dużą klasę w niedzielnym meczu z Realem Sociedad. Na trudnym terenie z bardzo wymagającym przeciwnikiem wygrała aż 4:1 i dzięki temu awansowała na piąte miejsce w La Liga.

Świetny mecz rozegrał Robert Lewandowski, który już w pierwszej minucie dał prowadzenie Dumie Katalonii. Real Sociedad szybko odpowiedział trafieniem Aleksandra Isaka.

Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. Wówczas Xavi przeprowadził bardzo dobrą zmianę wprowadzając na boisko Ansu Fatiego. Wychowanek Barcelony zdobył gola i dołożył dwie asysty - jedną przy drugiej bramce Lewandowskiego.

FC Barcelona po dwóch kolejkach ma cztery punkty. Przed tygodniem zremisowała z Rayo Vallecano 0:0. Za tydzień w niedzielę zmierzy się na Camp Nou z Realem Valladolid, który ma punkt na koncie.

W poniedziałek zakończenie kolejki. Elche zagra z Almerią, a Girona z Getafe.