Piast wyrwał remis w ostatniej sekundzie!

PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Jakub Czerwiński (z lewej) i Karol Angielski

W meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował u siebie z Radomiakiem Radom 1:1. Gola dla gości zdobył Karol Angielski, a w ostatniej sekundzie spotkania wyrównał Tomas Huk.

Mecz w Gliwicach nie miał wielkiego ciężaru. Piast niezależnie od wyniku tego spotkania na pewno zajmie piąte miejsce w PKO Ekstraklasie, a Radomiak Radom co najwyżej liczył na utrzymanie szóstej lokaty. Więcej do wygrania miał Karol Angielski, który walczył o koronę króla strzelców. Niech o wadze tego starcia świadczy fakt, że Waldemar Fornalik postanowił posadzić na ławce rezerwowych Frantiska Placha, który ostatnio rozegrał setny mecz z rzędu w Ekstraklasie.

Pierwsza połowa spotkania przy Okrzei była dość wyrównana, choć delikatną przewagę mieli piłkarze Radomiaka. Długo nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Aktywny był Angielski, lecz nie dochodził do klarownych okazji. Blisko gola był za to Daniel Łukasik, którego próba z rzutu wolnego minimalnie minęła słupek. Piast próbował odpowiadać głównie za sprawą Damiana Kądziora, ale i jego próby szukania kolegów paliły na panewce.

Gdy wydawało się, że do przerwy już nic się nie wydarzy, to Filipe Nascimento prostopadle podał w pole karne do Karola Angielskiego, a napastnik Radomiaka mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka nie dał szans Szymańskiemu.

W drugie 45 minut Piast wszedł z większym animuszem i przejął kontrolę nad meczem. Efektem tego była doskonała szansa w 58. minucie. Michał Chrapek posłał wysoką piłkę do Alberto Torila, a Hiszpan zgrał ją do wbiegającego Kądziora. Pomocnikowi udało się futbolówkę przerzucić nad bramkarzem, ale się potknął i stracił nad nią kontrolę. Ta bezwładnie o centymetry minęła cel. Kilkanaście minut później były gracz Eibaru główkował po wrzutce Michaela Ameyawa i do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.

Niebiesko-czerwonym udało się udokumentować swoją przewagę w ostatniej akcji i sekundzie meczu! Martin Konczkowski miękko dograł na głowę Tomasa Huka, a ten doprowadził do wyrównania! W tym samym momencie sędzia zakończył mecz.

Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
0:1 - Karol Angielski 45'
1:1 - Tomas Huk 90+4'