Beach soccer: Polacy prowadzili 4:2 z Białorusią, ale przegrali w dogrywce

WP SportoweFakty / Beach soccer

Polacy prowadzili 4:2 po dwóch tercjach meczu z Białorusią w Europejskiej Lidze Beach Soccera 2018 w Mińsku. Gospodarze jednak zdołali wyrównać i triumfowali w dogrywce.

11 sierpnia 2017 roku Białorusini w turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera rozgromili Polaków 6:0. Tym razem piłkarze, których trenerem jest Hiszpan Nicolas Alejandro Alvarado Caporale (wicemistrz świata z 2013 roku i zwycięzca Europejskiej Ligi Beach Soccera jako zawodnik) już tak nie dominowali. Ponownie jednak zdołali pokonać Polaków, choć nie w regulaminowym czasie gry.

Pierwszego gola meczu zdobył w piątej minucie Tomasz Poźniak (po wyrzucie bramkarza Macieja Marciniaka). Na początku drugiej odsłony z rzutu karnego wyrównał Ilja Sawicz.

Polacy w szesnastej minucie znowu prowadzili, dzięki bramce Karima Madaniego. Przewagę podopiecznych Marcina Stanisławskiego powiększył po strzale z rzutu wolnego Paweł Friszkemut.

Minutę i 28 sekund przed końcem drugiej części gry na 2:3 trafił Dzianis Samsonow. Biało-Czerwoni wygrywali jednak ponownie dwiema bramkami, po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Dominika Deptę.

Po 24 minutach było 4:2 dla Polski. Białorusini doprowadzili jednak do wyrównania i w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4. W liczącej trzy minuty dogrywce jedynego gola zdobył Iwan Konstantinow.

W piłce nożnej plażowej zwycięzca po dogrywce zdobywa dwa punkty, a przegrany nie powiększa dorobku punktowego, mimo remisu po trzech tercjach.

W niedzielę Polacy zmierzą się z Turkami, którzy w Mińsku przegrali 4:9 z Białorusią oraz 0:3 z Włochami.

Polska - Białoruś 4:4 po trzech tercjach, 4:5 po dogrywce (1:0, 3:2, 0:2, 0:1)

Gole:
1:0 Tomasz Poźniak (5. minuta), 1:1 Ilja Sawicz (14.), 2:1 Karim Madani (16.), 3:1 Paweł Friszkemut (17.), 3:2 Dzianis Samsonow (23.), 4:2 Dominik Depta (24.), 4:3 Sawicz (25.), 4:4 Sawicz (31.), 4:5 Iwan Konstantinow (39.).