MŚ Londyn 2017: Polska jedną z europejskich potęg. Zobacz końcową klasyfikację medalową

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA / Anita Włodarczyk ze złotym medalem mistrzostw świata 2017

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Londynie dobiegły końca. W klasyfikacji medalowej nie miały sobie równych Stany Zjednoczone. Reprezentacja Polski zajęła wysoką - ósmą - pozycję.

Polacy podczas londyńskich MŚ wywalczyli łącznie osiem medali (dwa złote - Paweł Fajdek i Anita Włodarczyk, dwa srebrne - Adam Kszczot i Piotr Lisek oraz cztery brązowe - Wojciech Nowicki, Malwina Kopron, Kamila Lićwinko i sztafeta 4x400 m kobiet: Iga BaumgartJustyna Święty, Małgorzata Hołub i Aleksandra Gaworska), co dało im ósmą pozycję. W klasyfikacji punktowej polscy zawodnicy uplasowali się na czwartym miejscu z dorobkiem 86 oczek.

Spośród europejskich ekip wyżej od Biało-Czerwonych znaleźli się tylko Francuzi (3 złote i 2 brązowe medale) oraz Brytyjczycy (2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal).

Najlepsza okazała się ekipa USA, która wywalczyła aż 30 krążków (10 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych), wyprzedzając Kenię i RPA.

Polska przed dwoma laty w trakcie mistrzostw globu zdobyła także 8 medali (3 złote, 1 srebrny i 4 brązowe) i zakończyła zmagania na 6. lokacie w klasyfikacji medalowej.