Świetny atak Sofii Ennaoui! Jest medal dla Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Sofia Ennaoui

Sofia Ennoui długo biegła na drugim miejscu, później spadła na czwarte, aby ostatecznie wywalczyć brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy! Przy okazji poprawiła rekord życiowy.

Sofia Ennaoui była wymieniana jako jedna z medalowych nadziei. Optymistyczny był jej występ w eliminacjach. Zajęła drugie miejsce w swoim biegu, był to jednocześnie drugi czas biorąc pod uwagę wszystkie zawodniczki.

Polka pokonała dystans w czasie 4:07.91 min., co było jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Ennoui czekała jednak bardzo trudna przeprawa, zwłaszcza z liderką europejskiego rankingu Laurą Muir czy jej rodaczką Katie Snowden.

Ennaoui mocno ruszyła, trzymała się za plecami prowadzącej Rumunki Claudii Mihaeli Bobocei. W tym czasie Laura Muir znajdowała się pod koniec pierwszej dziesiątki.

Po przebiegnięciu 800 metrów Ennoui w dalszym ciągu znajdowała się na medalowej pozycji, a stawka delikatnie zaczęła się rozciągać.

Będąca faworytką Brytyjka ruszyła do przodu, a Ennoui spadła na czwartą pozycję. Na ostatnim okrążeniu zaczęła atakować.

Udało jej się wyprzedzić Esther Guerrero i wywalczyła brązowy medal dla Polski! Przebiegła 1500 metrów w czasie 4:04.06 min., co jest jej rekordem życiowym. Do triumfatorki straciła 0,66 s.

- Nie chciałam przespać momentu, kiedy Laura Muir pójdzie do przodu. Stwierdziłam, że jeśli dobrze się czuję, to dlaczego nie zaryzykować. (...) Spokojny bieg na początku, no i nie udało się ruszyć za Laurą, ale nie powiedziałam jeszcze swojego ostatniego słowa - powiedziała Sofia Ennoui w rozmowie z TVP Sport.

To trzeci medal dla Polski podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Europy. Wcześniej drugie w swoich konkurencjach były Ewa Swoboda (60 m) oraz Adrianna Sułek (pięciobój).