Emocjonalny rollercoaster! Z nieba do piekła w kilka sekund

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Kerem Kanter
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Kerem Kanter

Śląsk Wrocław dostał prezent w końcówce czwartej kwarty i wykorzystał go bezwzględnie. Kerem Kanter wytrzymał wielką próbę nerwów, a jego zespół wygrał finalnie 102:89.

Gdy sześć sekund przed końcem czwartej kwarty DeAndre Davis wykorzystał dwa rzuty wolne, Trefl prowadził 88:85. Wygraną miał na wyciągnięcie ręki.

Śląsk musiał poszukać "trójki". Kerem Kanter miał trudną pozycję, ale "pomógł" mu Michał Kolenda, który wpadł w podkoszowego. Turek pewnie przymierzył z linii rzutów wolnych. Od tego momentu gra sopocian totalnie się posypała. Jeszcze przed końcową syreną akcję na wygraną miał Paweł Leończyk, ale chybił.

Dogrywka to z kolei pasmo błędów i pudeł. Sopocianie nie byli w stanie nawet trafiać z linii rzutów wolnych, w dodatkowych pięciu minutach potrafili zdobyć zaledwie... punkt.

Śląsk z kolei wyszedł z nową energią. Ważne "trójki" trafili Kanter i doskonały tego wieczoru Ivan Ramljak. Potem doszły punkty z szybkiego ataku i wrocławianie finalnie mogli cieszyć się z 13-punktowej wygranej.

Wracając do Ramljaka, to zakończył mecz z dorobkiem 26 punktów. Wykorzystał 11 z 13 rzutów z gry. 20 "oczek" i 11 asyst skompletował Travis Trice, ale tym razem lider Śląska w kluczowych momentach nie był taki "magiczny", jak do tego przyzwyczaił - nie trafił m.in. trzech rzutów z gry w ostatnich sekundach czwartej kwarty.

Trefl grał wąską rotacją, a mimo to dominował na tablicach (43:28 w zbiórkach), prowadził nawet 57:41 i miał wszystko w swoich rękach. Podsumowując: sopocianie mają czego żałować...

Trefl Sopot - WKS Śląsk Wrocław 89:102 (23:21, 22:13, 22:31, 21:23, d. 1:14)

Trefl: Yannick Franke 26, Karol Gruszecki 19, Michał Kolenda 13, Paweł Leończyk 12 (13 zb), Josh Sharma 11, DeAndre Davis 6, Mateusz Szlachetka 2, Daniel Ziółkowski 0.

Śląsk: Ivan Ramljak 26, Travis Trice 20 (11 as), Kerem Kanter 18, Aleksander Dziewa 12, Łukasz Kolenda 12, Jakub Karolak 5, Szymon Tomczak 4, D'Mitrik Trice 3, Martins Meiers 2, Michał Gabiński 0.