Przełamanie na niewygodnym terenie. Abdur-Rahkman dał popis

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman

Legia Warszawa wróciła na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego pokonali w Radomiu HydroTruck 88:75. Znakomite zawody rozegrał Muhammad-Ali Abdur-Rahkman.

Kolokwialnie mówiąc HydroTruck nie leży Legii - bilans tych zespołów do czwartku był korzystny dla radomian, którzy wygrali 10 z 12 dotychczasowych meczów pomiędzy tymi zespołami.

Team ze stolicy dodatkowo pojechał na mecz bez zwolnionego Josha Sharkeya oraz po dwóch kolejnych porażkach w Energa Basket Lidze. To wszystko jednak nie miało znaczenia.

Za wyjątkiem pierwszej kwarty Legia generalnie kontrolowała mecz, a nie do zatrzymania był Muhammad-Ali Abdur-Rahkman. Amerykanin poprowadził Legię do trzeciej wygranej w sezonie notując 26 punktów (8/16 z gry), 5 zbiórek i 4 asysty.

Przy tym, jak nie było już Sharkyego, Abdur-Rahkman wziął jeszcze więcej na siebie i nie zawiódł trenera Wojciecha Kamińskiego. 24 ze swoich 26 "oczek" zdobył w pierwszych trzech kwartach, w których generalnie ważyły się losy pojedynku. Swoje dołożył też nominalny zastępca amerykańskiego rozgrywającego, czyli Łukasz Koszarek (5 punktów, 9 asyst i 8 zbiórek).

HydroTruck nieźle wszedł w mecz, ale Legia od drugiej kwarty przejęła kontrolę. Co prawda radomianie cały czas mieli ich w swoim zasięgu, ale nie mieli na tyle jakości, żeby "złapać" rywali.

Na decydującą część stołeczny zespół wychodził prowadząc różnicą 12 punktów, a w tym momencie swoje armaty odpalił jeszcze Raymond Cowels, który w tej części zaliczył aż 16 "oczek" (w tym cztery trafienia zza łuku), a Legia "odjechała" na rekordowy dystans (86:64).

HydroTruck Radom - Legia Warszawa 75:88 (19:17, 17:25, 15:21, 24:25)

HydroTruck: Michael Moore 16, Anthony Ireland 15, Filip Kraljević 12, A.J. English 11, Danilo Ostojić 6, Jakub Zalewski 6, Aleksander Lewandowski 5, Paweł Dzierżak 2, Filip Zegzuła 2, Daniel Wall 0.

Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 26, Raymond Cowels 20, Dariusz Wyka 10 (12 zb), Grzegorz Kamiński 9, Aadm Kemp 7, Grzegorz Kulka 7, Łukasz Koszarek 5, Jure Skifić 4, Jakub Śliwiński 0, Szymon Kołakowski 0.