Suzuki I liga. TBS Śląsk wrócił do "ósemki". Potężne double-double Szymona Tomczaka w Pelplinie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Karolina Bąkowicz, slaskpolskikosz.pl / Na zdjęciu: koszykarze TBS Śląsk II Wrocław

Koszykarze TBS Śląska II Wrocław po świetnym początku sezonu byli wysoko w tabeli Suzuki I ligi. Później radzili sobie zdecydowanie gorzej. Po wtorkowym zwycięstwie nad Decką Pelplin (82:69) awansowali oni na ósmą lokatę.

TBS Śląsk pojawił się w Pelplinie w silnym składzie z koszykarzami, którzy miniony weekend spędzili na Suzuki Pucharze Polski w Lublinie. Goście zaczęli mecz 23. kolejki od prowadzenia 12:6. Pięć punktów zdobył Tomasz Żeleźniak, a siedem Szymon Tomczak. Podkoszowy trafił nawet swoją drugą "trójkę" w sezonie. Gospodarze szybko odrobili straty. Obie drużyny przez kilka minut były bezbłędne.

Seria zakończyła się na dziewięciu rzutach. Decka zacięła się na dłużej. Bezwzględnie wykorzystał to TBS Śląsk zdobywając 10 "oczek" z rzędu. To nie była różnica, której miejscowa ekipa nie mogłaby odrobić. Jeszcze w pierwszej kwarcie zdobyła siedem punktów z rzędu, a w czwartej minucie kolejnej odsłony po "trójce" Dawida Sączewskiego był remis 26:26.

Wrocławianie w pierwszej połowie mieli problem z utrzymaniem przewagi. Dlatego po 20 minutach prowadzili tylko 40:36. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie w drugiej części. W sumie jednak wygrali wszystkie kwarty, a cały mecz 82:69. Dla TBS Śląska II było to trzecie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. Drużyna prowadzona przez trenera Dusana Stojkova z bilansem 11-12 awansowała na ósmą pozycję w tabeli. Licznik Decki zatrzymał się na ośmiu zwycięstwach, co daje 12. Lokatę.

Decka trafiła 10/24 prób z dystansu, a TBS Śląsk 8/21. Goście mieli o osiem zbiórek więcej (38:30) i spudłowali tylko jeden z 13 rzutów wolnych. Do tego popełnili 12 strat przy 16 rywala. Dla gospodarzy 18 punktów (6/7 z gry) i siedem zbiórek uzyskał Nick Madray. Wszechstronny Marcin Dutkiewicz miał 10 punktów, dziewięć zbiórek i pięć asyst.

Po drugiej stronie efektowne double-double skompletował Szymon Tomczak. Podkoszowy spędził na parkiecie 37 minut. Zdobył 17 punktów (8/16 z gry). Miał też 15 zbiórek i trzy przechwyty. Skuteczniejszy był Tomasz Żeleźniak (6/7 za dwa), który do 18 punktów dołożył siedem zbiórek i trzy asysty. Jan Wójcik uzyskał 12 punktów i siedem zbiórek, a Paweł Strzępek zdobył 15 "oczek".

Decka Pelplin - TBS Śląsk II Wrocław 69:82 (19:22, 17:18, 19:25, 14:17)

Decka: Madray 18, Pawłowski 11, Dutkiewicz 10, Majewski 8, Szymański 8, Dzierżak 5, Załucki 5, Sączewski 4, Pietras 0.

TBS Śląsk: Żeleźniak 18, Tomczak 17, Strzępek 15, Wójcik 12, Szlachetka 8, Leńczuk 7, Góreńczyk 3, Walski 2, Rompa 0.