Energa Basket Liga. Stelmet nie dał szans Treflowi. Kolejna setka zielonogórzan

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: Drew Gordon oraz Jarosław Zyskowski (białe stroje) oraz Michał Kolenda

W środowym meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi, Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Trefl Sopot 110:80. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta.

Wystarczyła jedna kwarta, zaledwie dziesięć minut, aby z wyrównanego spotkania zrobiło się jednostronne widowisko. Trefl Sopot prowadził w Zielonej Górze różnicą nawet dziesięciu punktów (30:40), ale w trzeciej odsłonie podopieczni trenera Tabaka rozstrzygnęli losy spotkania. Wygrali tę część aż 38:14, a cały mecz 110:80, odnosząc siódme z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością.

W pierwszej połowie można było pochwalić Trefl za wiele elementów. Przede wszystkim odważna gra na parkiecie dużo wyżej notowanego rywala, co miało przełożenie między innymi na sześć celnych trójek w pierwszej połowie. Cameron Ayers miał 0/5 do przerwy, ale skuteczni byli Medlock, Leończyk, a także Łukasz Kolenda.

Nadzieje na końcowy triumf prysły tuż po przerwie. Stelmet wskoczył na zupełnie inny poziom i zaczął grać swoją najlepszą koszykówkę. Nie do zatrzymania w tym okresie był przede wszystkim Ivica Radić, który 11 ze swoich 21 punktów zdobył właśnie w trzeciej odsłonie. Gospodarzom zaczęły seryjnie wpadać trójki (aż sześć w tej części) i zrobiło się po meczu, kiedy Stelmet miał już 20 punktów przewagi - 84:64.

Stelmet już po raz szósty w bieżącym sezonie przekroczył barierę 100 zdobytych punktów, trafiając rekordowe 16 trójek. Wspominany już Radić do 21 punktów dołożył 11 zbiórek, Zyskowski dołożył 16 "oczek". Wśród pokonanych najlepiej spisał się Carlos Medlock - 15 punktów i osiem asyst.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot 110:80 (28:28, 18:22, 38:14, 26:16)

Stelmet: Ivica Radić 21, Jarosław Zyskowski 16, Przemysław Zamojski 12, Ludvig Hakanson 11, Łukasz Koszarek 10, Joe Thomasson 9, Marcel Ponitka 8, Drew Gordon 6, Tony Meier 6, Kacper Mąkowski 6, Mikołaj Witliński 5, Kacper Traczyk 0.

Trefl: Carlos Medlock 15, Paweł Leończyk 14, Łukasz Kolenda 13, Nana Foulland 10, Jeff Roberson 8, Michał Kolenda 6, Witalij Kowalenko 6, Karol Kamiński 4, Cameron Ayers 2, Sebastian Rompa 2, Mikołaj Kurpisz 0.