EBL: Miasto Szkła Krosno nadal żyje! Wygrana z AZS-em Koszalin dała kontakt i nadzieje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Peter Alexis

W Krośnie przedłużyli szanse na utrzymanie Energa Basket Ligi. Ostatni mecz przed własną publicznością podopieczni Mariusza Niedbalskiego zakończyli zwycięstwem 93:86 nad AZS-em Koszalin.

Marząc o tym, żeby zachować szanse na utrzymanie Energa Basket Ligi, krośnianie musieli wygrać i... dopięli swego. W dramatycznej końcówce gracze Miasta Szkła nie pudłowali, zapewniając sobie triumf.

Jabarie Hinds grał przeciętnie, a zdobył 29 punktów (10/27 z gry). W końcówce ważne akcje kończył Jordan Loveridge, a pod koszem solidne double-double zaliczył Peter Alexis - uzbierał 16 "oczek" i 15 zbiórek. Dzięki tej wygranej krośnianie mają tyle samo zwycięstw co Trefl Sopot, a tylko jedno mniej od Spójni Stargard i... AZS-u Koszalin.

Hinds fatalnie wszedł w mecz - co prawda kolekcjonował punkty z linii rzutów wolnych, ale skuteczność z gry miał fatalną. Otworzył się dopiero w końcówce drugiej kwarty. Na przerwę schodził mając 20 punktów na swoim koncie, ale na tablicy wyników był remis.

W AZS-ie brylował wówczas Qyntel Woods, a pod prysznicem był już Marko Tejić - ten po dwóch przewinieniach niesportowych już w połowie pierwszej kwarty zakończył swój udział w meczu, mając na koncie 6 punktów i 4 zbiórki.

Podopieczni Marka Łukomskiego grali jednak z dużą energią i prowadzili nawet 55:48. Gospodarze szybko jednak wrócili do gry, bowiem z dystansu trafili Paweł Krefft i Loveridge. Co więcej - Miasto Szkła poszło za ciosem, długo niewidoczny Hinds znów zaczął trafiać - pięć minut przed końcem było 80:73 dla ekipy Niedbalskiego.

AZS doprowadził do nerwowej końcówki, ale w niej ważna punkty zdobył Loveridge pieczętując triumf krośnian. Dodatkowo krośnianie odrobili straty z Koszalina, gdzie przegrali różnicą pięciu "oczek".

Łukomski miał problem, bowiem obok straty Tejicia nie do końca mógł liczyć na Torey'a Thomasa, który miał zaledwie 1/9 z gry. 20 "oczek" Woodsa nie wystarczyło.

Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 93:86 (19:16, 24:27, 25:23, 25:20)

Miasto Szkła: Jabarie Hinds 29, Jordan Loverdige 19, Peter Alexis 16 (15 zb), Paweł Krefft 10, Dariusz Oczkowicz 10, Grzegorz Grochowski 6, Filip Put 3, Mateusz Szczypiński 0.

AZS: Qyntel Woods 20, Drew Brandon 15, Alan Czujkowski 14, Jacek Jarecki 12, Grzegorz Surmacz 11, Marko Tejić 6, Michael Fraser 6, Torey Thomas 2, Bartosz Bochno 0.