John Wall zerwał ścięgno Achillesa. Do kontuzji doszło... w domu koszykarza

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Na zdjęciu: John Wall
AFP / Na zdjęciu: John Wall

Rozgrywający Washington Wizards, John Wall, z powodu kontuzji już od przeszło miesiąca pozostaje poza grą. Pierwotnie miał pauzować do końca wakacji, ale jego przerwa wydłuży się do kilkunastu miesięcy. Wszystko przez zerwane ścięgno Achillesa.

John Wall okazał się olbrzymim pechowcem. Już od miesiąca było wiadomo, że w obecnym sezonie nie powróci on już na koszykarski parkiet. Wszystko przez problemy z lewą piętą, w wyniku których rozrywający Washington Wizards zmuszony był poddać się zabiegowi. Teraz okazało się, że 28-latek poza grą może spędzić nawet kilkanaście miesięcy. Wall zerwał bowiem ścięgno Achillesa w lewej nodze. Warto dodać, że do sytuacji doszło... w jego własnym domu!

Zawodnik Czarodziejów poślizgnął się, co okazało się dla niego feralne w skutkach. Przypuszczalnie jego pauza wyniesie około roku, ale może się zdarzyć i tak, że jedynka Wizards spędzi poza grą aż 15 miesięcy. Klubowy lekarz ekipy ze stolicy USA, Wiemi Douoguih, stwierdził, że w wieku Johna leczenie tego urazu może wynieść nawet rok i trzy miesiące, co oznaczałoby, że ten miałby z głowy całe przyszłe rozgrywki!

Bez jednego ze swoich liderów, Wizards znajdują się obecnie poza play-offami. Na swoim koncie mają 22 zwycięstwa i 31 przegranych, co daje im 10. miejsce w Konferencji Wschodniej. Bez Walla grają jednak lepiej. Odkąd rozgrywający udał się na przymusową przerwę, jego koledzy notują bilans 9-9 i ich szanse na awans do PO nie są jeszcze przekreślone.

Na ten moment ósmą lokatę zajmują Miami Heat, którzy posiadają 24 wygrane i 27 porażek. Pod nieobecność 28-latka, jeszcze większa stała się rola Bradleya Beala. Rzucający średnio co mecz notuje 24,8 punktu oraz po 5,1 asysty i tyle samo zbiórek.