Dogrywka w Krośnie. AZS lepszy od Miasta Szkła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Karol Słomka / Malesević był najlepszym graczem AZS
Newspix / Karol Słomka / Malesević był najlepszym graczem AZS

AZS Koszalin pokonał na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 117:106 w niedzielnym meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

JayVaughn Pinkston wyczyniał niesamowite rzeczy, zdobywając 37 punktów, Marcin Sroka celną trójką doprowadził do dogrywki, ale to AZS Koszalin ostatecznie sięgnął po dwa punkty w starciu ligowych sąsiadów. Podopieczni trenera Nikolicia po ultraofensywnym meczu pokonali Miasto Szkła Krosno 117:106.

Mecz bez większego ciężaru gatunkowego dał kibicom sporo emocji. Początkowo brylowali goście, którzy wyszli na prowadzenie 28:17. Kolejne minuty to jednak popis gry Pinkstona, który w grze spędził aż 41 minut. Amerykański center zdobył 37 punktów, miał 10 zbiórek i cztery asysty. Po trójce Sroki było nawet 76:69, ale gospodarze nie potrafili utrzymać prowadzenia.

Co więcej, kolejna trójka tego samego zawodnika uratowała remis w regulaminowym czasie gry i doprowadziła do dodatkowych pięciu minut emocji. Tam ich jednak nie było, ponieważ AZS szybko odskoczył na kilka punktów przewagi, wygrywając tę część 21:10.

Nikola Malesević zdobył 23 punkty, miał dziewięć zbiórek i pięć asyst. Po 21 oczek dołożyli Baldwin i Dłoniak. AZS zagrał już bez Qyntela Woodsa, który pożegnał się z zespołem w niemiłych okolicznościach. Jak widać, nawet bez niego, AZS wciąż prezentuje się przyzwoicie.

Koszalinianie zdobyli aż 117 punktów, co jest ich rekordem sezonu. Obie ekipy w całym spotkaniu trafiły aż 25 trójek.

Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 106:117 (27:32, 21:25, 25:10, 23:29, 10:21)

Miasto Szkła: Jayvaughn Pinkston 37, Peter Alexis 15, Jakov Mustapić 14, Marcin Sroka 13, Krzysztof Jakóbczyk 8, Dariusz Oczkowicz 8, Davis Lejasmeiers 7, Grzegorz Grochowski 4.

AZS: Nikola Malesević 23, Diante Baldwin 21, Jakub Dłoniak 21, Kacper Młynarski 16, Modestas Kumpys 14, Aleksandar Marelja 11, Igor Wadowski 7, Szymon Kiwilsza 2, Aleksander Leńczuk 0.