Kontrolowana wygrana PGE Turowa z Polpharmą. Dwa oblicza spotkania w Zgorzelcu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: zawodnicy PGE Turowa Zgorzelec

PGE Turów Zgorzelec w pełni kontrolował wynik spotkania z Polpharmą Starogard Gdański, wygrywając ostatecznie 88:76. Zespół z przygranicznego miasta przerwał tym samym serię trzech porażek z rzędu.

Zgorzelczanie od początku meczu dawali Polpharmie do zrozumienia, że są bardzo zdeterminowani, by przerwać passę porażek w Energa Basket Lidze. PGE Turów utrzymywał bezpieczną przewagę od pierwszych do ostatnich minut spotkania, koniec końców triumfując różnicą 14 oczek.

To był mecz o dwóch różnych obliczach. Po pierwszej, ofensywnej połowie, w której obie drużyny rzuciły łącznie 99 punktów, w drugiej konta zespołów wzbogaciły się w sumie tylko o 65 oczek.

Czego zabrakło Polpharmie w Zgorzelcu? Przede wszystkim gry zespołowej. Cała drużyna ze Starogardu Gdańskiego zanotowała tylko osiem asyst, przy 19 podaniach otwierających drogę do kosza w wykonaniu PGE Turowa. Bolączką przyjezdnych było ponadto 15 strat.

Liderem zgorzelczan w starciu z Polpharmą był Stefan Balmazović, który zakończył zawody z 21 punktami na koncie, tylko do przerwy gromadząc 16 oczek. Oprócz Serba, dwucyfrowe dorobki punktowe wśród gospodarzy uzbierało też pięciu innych koszykarzy. Dla porównania, w ekipie Polpharmy granicę 10 oczek przekroczyło tylko trzech zawodników.

W zbliżającej się kolejce Energa Basket Ligi PGE Turów zmierzy się na wyjeździe z AZS Koszalin, natomiast Polpharma podejmie Legię Warszawa.

PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 88:76 (32:24, 20:23, 21:15, 15:14)

PGE Turów: Stefan Balmazović 21, Cameron Ayers 13, Rod Camphor 11, Brad Waldow 11, Karolis Petrukonis 10, Kacper Borowski 9, Jakub Patoka 6, Robert Skibniewski 4, Jacek Jarecki 2, Bartosz Bochno 1

Polpharma: Marcin Flieger 19, Joe Thomasson 16, Nikola Jeftić 13, Milan Milovanović 9, Daniel Gołębiowski 8, Thomas Davis 7, Jakub Schenk 4, Aleksandar Radukić 0, Piotr Dąbrowski 0