Rewelacja I ligi poległa w Siedlcach. Pewny triumf SKK

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty
WP SportoweFakty

Podopieczni Teohara Mollova w 7. kolejce I ligi pokonali Jamalex Polonię Leszno 80:65. Kluczem do zwycięstwa SKK Siedlce była bez wątpienia czwarta kwarta.

Przed ostatnią odsłoną losy meczu z pewnością nie były rozstrzygnięte. Po trzech kwartach jednym punktem prowadziła drużyna z Siedlec, jednak podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego w drugiej połowie złapali wiatr w żagle. Na dodatek po zmianie stron siedlczanie rzucili zaledwie siedem punktów. To nie napawało optymizmem kibiców SKK, którzy z niepokojem oczekiwali na dalsze losy spotkania.

A jednak. Koszykarze trenera Teohara Mollova w czwartej kwarcie zagrali rewelacyjnie. Co prawda na początku do głosu doszedł Radosław Trubacz z Polonii, jednak w kolejnych minutach zarysowała się wyraźna przewaga zespołu z Siedlec. Motorem napędowym SKK był Marcin Pławucki, który nie bał się wziąć odpowiedzialności na swoje barki. To właśnie rozgrywający okazał się najskuteczniejszym aktorem sobotniego meczu w Siedlcach.

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Oprócz bardzo dobrej skuteczności rzutów za dwa punkty, gospodarze znakomicie również dzielili się piłką, notując o dziewięć asyst więcej od gości z Leszna. Koszykarze SKK przegrali zbiórki, jednak inne elementy zdecydowały o tym, że w sobotę dwa punkty zostały na Mazowszu.

W zespole z Siedlec, oprócz wspomnianego Pławuckiego, dwucyfrową liczbę punktów zdobyli: Rafał Król, Rafał Sobiło, Damian Szymczak oraz Rafał Rajawicz. W szeregach Jamalex Polonii możemy znaleźć tylko dwóch zawodników, którzy przekroczyli barierę 10 punktów.

{"id":"","title":""}

SKK Siedlce - Jamalex Polonia 1912 Leszno 80:65 (26:19, 18:19, 7:12, 29:15)

SKK: Pławucki 18, Król 13, Szymczak 12, Sobiło 11, Rajewicz 10, Zapert 9, Paul 4, Czosnowski 3, Stefanik 0, Weres 0.

Jamalex Polonia: Trubacz 17, Stępień 11, Sirijatowicz 9, Milczyński 8, Rostalski 8, Kiwilsza 6, Malona 4, Koelner 2, Brenk 0, Krówczyński 0, Sanny 0.