Perfekcyjne Akademiczki - relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Basket Gdynia

Gorzowskie koszykarki wciąż pozostają niepokonane we własnej hali. Tym razem podopieczne Dariusza Maciejewskiego rozbiły Basket Gdynia 95:60. Basket Gdynia pozostaje bez wygranej.

Od samego początku było wiadomo, że to gospodynie są faworytkami tego pojedynku. Pierwsza kwarta nie wskazywała jednak na jednostronne widowisko. Po dwóch akcjach Alyssii Brewer i prowadzeniu Akademiczek, do głosu doszły koszykarki Basketu Gdynia.

Podopieczne Wadima Czeczuro wyszły na chwilę na prowadzenie 6:4 po rzucie Anny Jakubiuk, a następnie trzymały się blisko zawodniczek KSSSE AZS PWSZ Gorzów. Ostatecznie miejscowe wygrały pierwsze dziesięć minut 23:18. - Na początku brak zastawienia i dużo przegranych pojedynków 1 na 1 spowodowały, że nie mogliśmy zbyt mocno odskoczyć - tłumaczył Dariusz Maciejewski.
[ad=rectangle]
Po krótkiej przerwie gorzowianki odnalazły swój rytm gry i z każdą minutą powiększały przewagę nad rywalkami z Gdyni. Skutecznie z dystansu trafiały m. in. Sharnee Zoll i Klaudia Czarnodolska. Zawodniczki Basketu nie miały atutów, aby odpowiedzieć na te ciosy Akademiczek.

W trzeciej kwarcie oprócz Brewer i Zoll do kosza rywalek kolejne punkty dorzucały także Katarzyna Dźwigalska i Izabela Piekarska. Sporo czasu na parkiecie otrzymała również gorzowska młodzież. Te dziesięć minut zmiażdżyło gdynianki. Koszykarki Wadima Czeczuro przegrały kwartę 32:11 i nie miały już szans na końcowy triumf.

Na ostatnie dziesięć minut trener Dariusz Maciejewski wypuścił młode zawodniczki, które walczyły na parkiecie z rówieśniczkami. W tej części spotkania lepsze okazały się przyjezdne, to jednak nie miało większego wpływu na końcowy rezultat. Gorzowianki ostatecznie wygrały 95:60. - Zagraliśmy dwie koncertowe kwarty w obronie i w ataku - ocenił szkoleniowiec KSSSE AZS PWSZ.

Zdecydowanie najskuteczniejszą zawodniczką tego widowiska była Alyssia Brewer, która zdobyła 29 punktów. W gorzowskiej ekipie ponownie bardzo dobrze zaprezentowała się Sharnee Zoll, która zapisała na swoim koncie 20 punktów, a do tego 14 asyst. Po stronie przyjezdnych po 10 punktów zdobyły Julia Adamowicz i Kateryna Dorogobuzova.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Basket Gdynia 95:60 (23:18, 28:11, 32:11, 12:20)

KSSSE: Brewer 29, Zoll 20 (14 as.), Dźwigalska 10, Szajtauer 9, Czarnodolska 9, Ogorodnikowa 6, K. Jaworska 6, Piekarska 5, Stelmach 1, B. Jaworska 0, Trębicka 0.

Basket: Adamowicz 10, Dorogobuzowa 10, Simon 9, Miłoszewska 9, Stankiewicz 9, Jakubiuk 7, Różyńska 5, Ostrowska 1, Naczk 0.