AZS Koszalin pewnie pokonuje bezradnych Jeziorowców

Akademicy prowadzili całe spotkanie i łatwo uporali się ze Stabill Jeziorem Tarnobrzeg. Gracze Igora Milicia wygrali 70:59.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg przegrało w ostatnim czasie bardzo pechowo kilka meczów. Goście z pewnością liczyli, że powrót na parkiet Marcina Nowakowskiego sprawi, że będą w stanie sprawić w Koszalinie niespodziankę. Początek spotkania był wyrównany, ale to AZS Koszalin przez cały czas utrzymywał się na prowadzeniu. Świetnie radził sobie LaceDarius Dunn, który zdobywał dla swojej drużyny najwięcej punktów. Goście źle rozegrali końcówce premierowej odsłony i już po 10 minutach przegrywali ośmioma oczkami.

W drugiej odsłonie Jeziorowcy prezentowali się lepiej, ale nie mogli odrobić strat. Gra w tym fragmencie była bardzo wyrównana, ale to wciąż gracze Igora Milicicia mieli inicjatywę i kontrolowali mecz. Podkoszowi gości nie mogli sobie poradzić z Darrelem Harrisem, który dość łatwo zbierał kolejne piłki. Po 20 minutach Akademicy prowadzili 39:31.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Goście grali znów bardzo nieskutecznie, a zdobywanie punktów przychodziło im z wielkim trudem. Koszalinianie kontrolowali przebieg spotkania, mimo że nie grali wielkiego meczu. Przed ostatnią odsłoną AZS prowadził 12 oczkami i nic nie wskazywało na to, że może się to zmienić.

Akademicy wysoko wygrali ze Stabill Jeziorem

Apogeum swojej bezradności goście osiągnęli w ostatniej odsłonie spotkania. Przez pięć minut zdobyli zaledwie trzy oczka i przegrywali 20 punktami. W końcówce spotkania, gdy jego losy były już dawno przesądzone goście odrobili część strat. Gospodarze prowadzili praktycznie przez cały mecz i bardzo spokojnie pokonali zespół z Podkarpacia 70:59.

Gracze trenera Szczubiała mięli zaledwie 31 procent skuteczności rzutów z gry. Bardzo źle zagrał zwłaszcza tercet podkoszowych Stabill Jeziora, który w sumie trafił zaledwie 8/28 oddanych rzutów z gry!

Najlepszym strzelcem koszalinian był LaceDarius Dunn, zdobywca 16 oczek. W zespole Stabill Jeziora wyróżnił się Chaisson Allen, który zdobył 13 punktów, zebrał trzy piłki i zaliczył cztery asysty.

Kolejnym rywalem AZS-u będzie Polpharma. Stabill Jezioro zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg.

AZS Koszalin - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 70:59 (21:13, 18:18, 16:12,15:16) AZS:

Dunn 16, Harris 13, Wołoszyn 11, Trybański 8, Szubarga 7, Mielczarek 7, Robinson 5, Dąbrowski 3, Raczyński 0, Wrona 0, Czubak 0. Stabill Jezioro:

Allen 13, Fitzgerald 11, Goffney 10, Krajniewski 9, Nowakowski 7, Doaks 5, Łukasiak 4, Hamilton 0, Pyszniak 0, Pandura 0.   Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!