Polpharma po thrillerze lepsza od Akademików!

[tag=1739]Polpharma Starogard Gdański[/tag] pokazała charakter i po świetnym meczu pokonała AZS Koszalin 85:81. Bohaterem Farmaceutów został [tag=4865]Kevin Johnson[/tag].

Akademicy z Koszalina prowadzili w Starogardzie Gdańskim prawie przez 30 minut, mieli w swoich szeregach niesamowitego Seka Henry'ego, a mimo tego przegrali z ambitnie walczącą Polpharmą, która wygrała dopiero po raz czwarty w obecnym sezonie.

Goście mieli 10 punktów przewagi, gospodarzy wrócili do gry i prowadzili nawet +8. Wszystko jednak miało się rozstrzygnąć w końcówce czwartej kwarty. Przy stanie 81:80 dla gospodarzy piłki z autu nie potrafił wyprowadzić Bartłomiej Wołoszyn, który popełnił błąd pięciu sekund. To okazało się kluczowym momentem spotkania, bowiem chwilę później zwycięską trójkę trafił Kevin Johnson.

Amerykanin, który w Polpharmie jest dopiero od końca grudnia, rozegrał najlepsze spotkanie w TBL. Zdobył 18 punktów, miał 17 zbiórek, cztery asysty i trzy bloki! Drugim z bohaterów gospodarzy był Ovidijus Varanauskas, który serią trójek w trzeciej kwarcie wyprowadził SKS na prowadzenie 61:53. Litwin w tej części trafił aż cztery trójki!

Polpharma w drugiej połowie pokazała wielki charakter i podniosła się po słabej pierwsze połowie, kiedy rządzili goście. Niesamowite zawody rozgrywał szczególnie Henry, autor aż 33 punktów! Henry wraz z LaceDariusem Dunnem trafili aż osiem trójek przed przerwą. Dzięki temu AZS prowadził w premierowej kwarcie nawet 25:15.

Akademicy nie potrafili utrzymać takiej intensywności w drugiej połowie i oddali pole Polpharmie, która zanotowała aż 24 asyst, przy gości. Johnson i Varanauskas zdobyli po 18 punktów, z kolei oczko mniej zapisał na swoim koncie Grzegorz Kukiełka.

Warto dodać, że w ekipie AZS zadebiutował Cezary Trybański, który niedawno jeszcze grał w Polpharmie. Pierwszy Polak w NBA zdobył dwa punkty i miał cztery zbiórki. Zdecydowanie lepiej spisał się debiutant w starogardzkiej ekipie Maciej Strzelecki, który wywalczył 10 punktów i zebrał trzy piłki.

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 85:81 (20:27, 19:17, 24:15, 22:22)

Polpharma: Kevin Johnson 18, Ovid Varanauskas 18, Grzegorz Kukiełka 17, Maciej Strzelecki 10, Courtney Eldridge 8, Michael Hicks 8, Nikola Jeftic 2, Daniel Wall 2, Marcin Kosiński 2, Łukasz Paul 0.

AZS: Sek Henry 33, Lace Darius Dunn 19, Bartłomiej Wołoszyn 11, Jeff Robinson 6, Piotr Dąbrowski 3, Darrell Harris 3, Maciej Raczyński 2, Artur Mielczarek 2, Cezary Trybański 2.