ME: Grecja - Rosja: Hellada coraz bliżej awansu

Faworyci grupy D, Grecy, bezproblemowo pokonali Rosjan w drugim dniu turnieju 80:71 i są coraz bliżej awansu do kolejnej fazy EuroBasketu.

Rosjanie tylko przez 12 minut mogli być zadowoleni ze swojej gry przeciwko faworytom do medalu. Po udanej pierwszej kwarcie, na początku drugiej odsłony prowadzili nawet 27:20, kiedy celną trójką popisał się Siergiej Monia.

Później do głosu doszli koszykarzy z południa Europy, którzy włączyli piąty bieg, zanotowali serię 21:7 i zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Dwie trójki trafił Vassilis Spanoulis, który wraz z Kostasem Kaimakoglou zdobył 11 punktów dla zwycięzców. Trzech innych graczy zanotowało 10 oczek.

Wśród pokonanych brylował Aleksiej Szwed, autor 17 punktów.

Trzecią kwartę faworyci wygrali aż 21:13, powiększając swoją przewagę na początku ostatniej odsłony nawet do 22 punktów - 71:49. W końcówce Sborna nieco zmniejszyła deficyt, lecz ostatecznie poległa już po raz drugi na mistrzostwach.

Grecy mają na swoim koncie dwa zwycięstwa, podobnie jak Finlandia i Włochy. Największym zaskoczeniem in minus pozostają Turcy, którzy nie wygrali jeszcze żadnego meczu.

Grecy po dniu przerwy zmierzą się w sobotę z Turcją (godz. 21), z kolei Rosjanie sprawdzą formę Szwedów (godz. 14:30).

Grecja - Rosja 80:71 (16:21, 25:13, 21:13, 18:24)

Grecja: Spanoulis 11, Kaimakoglou 11, Perperoglou 10, Papanikolaou 10, Mavrokefalidis 10, Printezis 9, Sloukas 7, Zisis 5, Bourousis 4, Fotsis 3, Bramos 0.

Rosja: Szwed 17, Karasiew 10, Monia 9, Fridzon 8, Sokołow 7, Antonow 7, Chwostow 6, Kułagin 5, Waliew 2, Sawrasienko 0.