II liga: MCKiS Jaworzno w II rundzie

W rozegranym we wtorek drugim meczu I rundy play-off II ligi koszykarzy MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno pokonali AZS AGH Alstom Kraków.

Początek meczu to bardzo dobra gra MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno, którzy od pierwszych minut przejęli inicjatywę na boisku. Zawodnicy AZS-u AGH Alstom Kraków z czasem otrząsnęli się i zaczęli pościg. Jednak dobra zmiana Sławomir Klocek (do przerwy gracz ten miał już 12 punktów i 8 zbiórek) pozwoliła przyjezdnym utrzymać do przerwy prowadzenie 35:30.

W trzeciej kwarcie podopieczni Wojciecha Bychawskiego doszli na 42:44, ale w tym momencie przestali grać w koszykówkę. Przed ostatnią częścią gry deficyt wynosił 7 oczek, jednak tego dnia to ekipa z Jaworzna była lepiej dysponowana (55,3% za 2, 46,2% za 3, 80% za 1) i nie dała sobie wyrwać zwycięstwa.

Wygrana ta dała im awans do II rundy, w której czeka już na nich Tur Bielsk Podlaski. Wśród przegranych na słowa pochwały zasłużyli Przemysław Ostrowski, Łukasz Warmuz i Fabian Mróz (odpowiednio 18, 14 i 13 oczek). Dla zwycięzców oprócz wspomnianego wcześniej Klocka (17 punktów, 8 zbiórek) należy wyróżnić Tomasza Zycha (8 oczek, 5 zbiórek i 8 asyst).

Wynik:

GRUPA C

AZS AGH Alstom Kraków- MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno 65:76 (14:21, 16:14, 12:14, 23:27) Stan: 2:0 dla MCKiS Jaworzno Awans: MCKiS Jaworzno