FGE: Sensacji nie było - pewny triumf CCC

Dziewiątą wygraną w sezonie odniosła drużyna CCC Polkowice. Wicemistrzynie Polski pokonały w rozegranym awansem meczu 4. kolejki ekipę łódzkiego Widzewa.

Pomarańczowe przyjechały po pewne zwycięstwo i cel swój osiągnęły. O ile jeszcze pierwsza kwarta była wyrównana, o tyle druga i trzecia rozwiała wszelkie wątpliwości. W trzeciej gospodynie przez osiem minut nie były w stanie zdobyć nawet punktu...

Ostatecznie ekipa dowodzona przez Jacka Winnickiego wygrała różnicą aż 28 punktów, a najskuteczniejszą koszykarką w jego zespole była Nneka Ogwumike - autorka 14 punktów i 8 zbiórek.

Po stronie gospodyń 20 "oczek" uzbierała Aleksandra Pawlak.

Dla polkowiczanek była to dziewiąta wygrana w sezonie, z kolei dla Widzewa... dziewiąta porażka.

Wynik:

Widzew Łódź - CCC Polkowice 55:73 (21:23, 10:22, 5:16, 19:12) Widzew: Aleksandra Pawlak 20, Leona Jankowska 13, Anna Tondel 7, Magdalena Rzeźnik 5, Agnieszka Modelska 4, Lidia Kopczyk 4, Wiktoria Zapart 2, Małgorzata Chomicka 0, Katarzyna Bednarska 0, Daria Dziwulska 0. CCC: Nneka Ogwumike 14, Belinda Snell 12, Laia Palau 11, Walerija Musina 7, Walerija Berezyńska 7, Magdalena Leciejewska 6, Magdalena Skorek 6, Dorota Mistygacz 5, Dominika Owczarzak 3, Agnieszka Majewska 2, Karolina Puss 0. Aktualna tabela Ford Germaz Ekstraklasy: